Už sa viac nenechajte oklamať u obchodníka. Toto je 8 trikov, ktoré na vás skúšajú každý deň a vy im dávate zarobiť

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Ak chcete byť úspešní, prvá vec, ktorú musíte urobiť je veriť sebe samému. Mnoho ľudí  práve na tento dôležitý bod zabúda a potom ich úspech neprichádza. Samozrejme len samotná dôvera v seba samého nestačí. V prípadoch, kedy je až prehnaná to tiež nemusí dopadnúť dobre. Základom je tiež dobrá komunikácia. Bohužiaľ nie každý dostane do vienka tieto vlastnosti. Práve preto pre vás máme týchto 8 psychologických trikov, ktoré vás môžu dostať bližšie k vášmu cieľu.

8. Pravidlo prvého a posledného

Foto: unsplash

Rôzne nezávislé štúdie dokázali, že posledná fráza je tá, ktorú si skoro všetci zapamätajú. Presne o tom je aj toto pravidlo. Ak chcete aby ste uspeli na pohovore, najlepšie bude, ak buď pôjdete ako prvý alebo ako posledný. Budete lepšie zapamätateľný a pravdepodobne aj pozvaný na ďalšie stretnutie. Samozrejme musíte na pohovore zapôsobiť aj svojimi zručnosťami, bez toho toto pravidlo nefunguje.

7. Predstierajte

Foto: unsplash

Napodobňovanie alebo priraďovanie si vlastností, ktoré by ste chceli, je efektívny spôsob ako zapôsobiť. Musíte doslova prevziať potrebnú vlastnosť, až sa nakoniec časom naozaj zakorení. Dôležité však je pravidelné trénovanie, inak to nebude mať žiadny účinok. Ak chcete nejaký určitý pocit v sebe vyvolať, začnite robiť činnosť, ktorá je s týmto pocitom priamo spojená. To znamená, že ak chcete zlepšiť náladu stačí jednoduchý úsmev.

6. Radujte sa a buďte úprimný

Foto: unsplash

Tento bod je veľmi dôležitý. Samozrejme, nemáte sa vrhnúť do rúk neznámych ľudí, ktorých stretnete na ulici. Ak však niekoho stretnete a poznáte ho, pozdravte sa mu s úsmevom a úprimne. Uvidíte, že takisto vám bude tento pocit opätovaný. Trik je v tom, že s pozitívnymi emóciami vytvárate aj na svojho súpera príjemný obraz, až neskôr si však uvedomí súcit.

5. Diskutujte o menších otázkach

Foto: unsplash

Tento bod sa využíva najmä vtedy, ak chcete napríklad presadiť v práci svoj návrh a chcete aby bol vybratý. Pokúste sa konverzáciu viesť obšírnejšie. Napríklad: Ak máte projekt o stavbe hotela, spýtajte sa, aké materiály budú použité. Ľudia začnú diskutovať a prijmú kľúčovú myšlienku ako danú a s najväčšou pravdepodobnosťou budú s vami súhlasiť.

4. Nič neodkladajte

Foto: unsplash

U veľa ľudí sa veta „Spravím to neskôr.“ zmení na slovo „NIKDY“. Existuje však jednoduchý trik, ktorý dokáže prekonať lenivosť. Robte veci hneď, ako vám napadnú. Trik je v tom, že skoro vždy sa snažíme nevedome dotiahnuť veci dokonca. Najprv buďte silní a nakoniec si poďakujte, aj keď sa vám nepodarí uspieť. Spravili ste predsa aspoň niečo.

3. Správne motivujte

Foto: unsplash

Podľa teórie Frederika Herzberga, nespokojnosť a pracovná spokojnosť sú tvorené úplne odlišnými faktormi. Pohodlné podmienky, dobré pracovné prostredie či príplatky. To všetko zamestnanca motivuje, ale nie dostatočne. Radšej si všimnite prácu svojich kolegov, vytvorte príležitosti pre profesionálny rast a povzbudzujte ich záujem o prácu v každom smere.

2. Použite návnadu

Foto: unsplash

Tento trik využívajú najmä obchodníci. V živote vám však tiež môže pomôcť dostať to, čo chcete. Napríklad: Môžete mať kávu za 3€ a trochu väčšiu za 4€. Samozrejme väčšina ľudí odíde s tou menšou, lebo cena vs. pomer hrajú v prospech nakupujúceho. Ale ak vám obchodník ponúkne tretiu možnosť, a to dvojitú kávu za 5,50€, bude sa vám táto cena zdať viac optimálna a pristúpite na ňu. Skvelý trik, ktorý obchodníci často využívajú.

1. Nerobte urýchlené závery

Foto: unsplash

Rýchle jednanie počas konfliktu nie je najlepším riešením. Ukážte zdržanlivosť, rovnováhu, udržte si neutralitu a dôkladne zvážte všetky argumenty. Všetkými týmito vlastnosťami v ľuďom vzbudíte dojem, že vám môžu dôverovať.

Dúfame, že tieto triky budú pre vás užitočné a pomôžu vám bližšie sa dostať k svojmu cieľu. Dôležité však je mať ich dopredu pripravené a nacvičené, aby ste neboli ľahko čitateľní.

Pozri aj: Princ Harry a Meghan zverejnili tú najkrajšiu fotografiu zo svadby, ktorú doposiaľ nikto nevidel. Čo je na nej špeciálne?

Gabriela, adme.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: