9 dní som jedla podľa tohto plánu od mojej dietologičky. Schudla som až 9 kíl!

Monizz Ešte viac

Prominentná dietologička Marina Korolova sa pýši stovkami klientov, ktorí vďaka jej dietologickým plánom schudli rekordné čísla. Poradenstvo ohľadom stravovacieho plánu však siaha ja oveľa ďalej. Jej klienti ostávajú vo forme aj po zhodení prebytočných kilogramov.

takprosto.cc

Každý klient dostane plán takpovediac na mieru, no jedno majú spoločné všetci. Marina totiž do jednotlivých stravovacích plánov zahŕňa schému deviatich dní. Tvrdí, že s ich pomocou zhodí na váhe aj ten najneporiadnejší klient.

Dni so šťastným koncom

V priebehu 1. až 3. dňa majú Marinini klienti naordinovanú tzv. ryžovú diétu. Ráno si 250g ryže poriadne opláchnite a zalejte ju vriacou vodou v pomere 1:2. Varte ju približne 15 minút a rozdeľte do šiestich rovnakých dielov. Tie potom jedzte počas celého dňa. Ryža je v prvých dňoch diéty veľmi vhodná, pretože obsahuje látky potrebné na to, aby sa vaše telo šokovo nevyšťavilo. Nezabudnite však, že poslednú porciu ryže by ste nemali jesť neskôr ako o ôsmej hodine večer.

pexels.com

Počas ryžových dní odporúča Marina jesť aj 3 čajové lyžičky medu, ktorý doplní cukor v krvi, a vypiť najmenej 2,5 litra čistej nesladenej a nebublinkovej vody.

Počas 4. až 6. dňa diéty by ste mali ryžu odložiť a začať sa sústrediť na mäso. Pravdaže, len chudé kuracie! Každý deň si pripravte menšie kurča, ktoré umyte a očistite od kože. Mäso oddeľte od kostí a rozdeľte ho, ako inak, na 6 rovnakých dielov. Tie jedzte počas celého dňa v pravidelných intervaloch, posledné však ešte pred ôsmou večer. Kurča si môžete pripraviť na bylinkách, s cesnakom, jednoducho tak, ako ho máte radi. Pečené, varené, či grilované. Forma je len na vás.

pexels.com

Počas posledných dvoch dní by ste mali jesť kombináciu zeleniny – dusenej alebo pečenej a čerstvej. Pripravte si každý deň stravu z tohto množstva: 500g zeleniny, ktorú si udusíte alebo povaríte, 500g čerstvej zeleniny. Akú zeleninu zvolíte je len na vás. Opäť ju však rozdeľte do šiestich dielov a jedzte počas celého dňa s tým rozdielom, že zeleninu môžete jesť až do deviatej večer.

pexels.com

Počas celej diéty nezabúdajte na pitný režim a v prípade hladu sa snažte žalúdok aj trochu oklamať. Veľa pite a jedzte po malých častiach. Ako odmenu si môžete namiesto vody urobiť večer alebo ráno veľkú šálku zeleného čaju, no počas týchto dní sa zrieknite kávy a mlieka.

Táto diéta sa neodporúča ľuďom, ktoré trpia poruchami gastrointestinálneho traktu, pacientom s črevnými ochoreniami a tehotným alebo dojčiacim ženám. Nezabúdajte, že aj napriek tomu, že v tejto diéte o jedlo nie je núdza, stále je to pre telo šok, pretože predtým bolo zvyknuté pravdepodobne na celkom iný režim. Preto si dobre premyslite, či a ako začnete diétovať.  Niekedy sa oplatí skúsiť to najprv celkovou zmenou stravovania, najmä však zvýšenou konzumáciou zeleniny a obmedzením sladkostí.

Pozri aj: Nechcú vaše deti karfiol? Pripravte im chutnú pizzu, ktorú môžete aj vy, pretože má minimum kalórií!

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: