Chcete vyzerať minimálne o 10 rokov mladšie? Mali by ste poznať týchto 9 rád, ktoré dodržiavajú aj známe filmové hviezdy

Lucia Horáková Krása

Každá žena by chcela vyzerať čo najlepšie, nech už má akýkoľvek vek a je len na nej, ako sa k svojmu telu postaví. Stačí pritom dodržiavať základné pravidlá, ktoré s vašou tvárou dokážu urobiť hotové zázraky a už po pár dňoch budete vyzerať viac než fantasticky.

Krásna pokožka si vyžaduje aj určitú obetu, ktorá vám to z dlhodobého hľadiska niekoľkonásobne vráti. Dôležité je, aby ste sa vedeli vyvarovať chybám a zamerali sa na to, čo je pre vašu tvár naozaj podstatné. Môžu vám k tomu dopomôcť rady uznávaných hollywoodských odborníkov.

Kávu pite iba pred obedom

Hollywood kozmetička Joan Vargas radí, aby ste sa vzdali pitia kávy po 14. hodine popoludní. Je to z jednoduchého dôvodu. Kofeín negatívne vplýva na našu pokožku a keďže ráno máme metabolizmus rýchlejší, telo sa s ním lepšie popasuje ako večer. Kávu môžete nahradiť vodou, bylinkovým čajom, rôznymi džúsmi či nesýtenou minerálkou. Pomerne rýchlo zbadáte, že to má naozaj pozitívny vplyv na vašu pokožku.

Uteráky vymieňajte každý deň

Kozmetička Nerida Joy sa domnieva, že stav vašej pokožky nezávisí len na tom, ako sa o ňu staráte, ale aj od toho, ako často meníte posteľnú bielizeň a uteráky. Práve tu vzniká ideálne prostredie pre vznik baktérii, ktoré môžu spôsobiť rôzne infekcie kože.

Lekár preto odporúča meniť uteráky každý deň. Posteľnú bielizeň raz za tri dni ak máte mastnú pokožku, alebo raz týždenne, ak máte suchú alebo normálnu pokožku.

Foto: pixabay.com

Jemný prístup k pokožke

Hviezdna kozmetička Christy Kidd odporúča, aby každý kto má problematickú pokožku alebo akné, prestal používať prípravky s peelingom. Namiesto toho siahnite po jemnej kozmetike bez mydla a alkoholu.

Ázijská a európska kozmetika

Kozmetička Tiina Orasmae-Meder je presvedčená o tom, že väčšina kozmetických výrobkov z Japonska a Južnej Kórei majú vynikajúce hydratačné účinky a pre našu pleť sú skvelou voľbou.

Na korekciu vrások sú zase lepšie európske kozmetiky, ak sa chcete zbaviť akné, vyskúšajte Izraelskú kozmetiku na báze bahna a solí z Mŕtveho mora.

Nanášanie krému a make-up

Odborníci odporúčajú medzi nanášaním pleťového krému a make-upu urobiť 5 až 10 minútovú prestávku. Je to z toho dôvodu, aby pokožka stihla absorbovať potrebné výživy z krému a až následne si môžete dokončiť s pokojným svedomím vaše líčenie.

Foto: pixabay.com

Očný krém miesto denného

Make-up umelec L’Oreal John Barnet radí používať očný krém na celú pokožku tváre a nahrádzať ním bežné denné krémy. Práve tieto krémy obsahujú vyššiu koncentráciu živín, ktoré môžu preniknúť aj do hrubších vrstiev kože. Zaručí to zvýšenie krvného obehu, hydratáciu a vyhladenie jemných vrások.

Denný krém na tvár môže zase slúžiť na hydratovanie oblasti krku, ale aj rúk či nôh.

Dostatočne odpočívajte

Slávny kozmetológ Fredruck Brandt radí svojim klientom, aby išli každý deň spať o 10 minút skôr ako predchádzajúci deň. Robte to až dovtedy, kým nemáte pocit, že ste dostatočne odpočinuté.

Foto: pixabay.com

Čistenie v dvoch fázach

Špecialista na starostlivosť o pleť odporúča čistenie tváre v dvoch fázach. Najskôr pomocou prípravku na báze oleja, ktorý rozpustí mastnotu a odstráni povrchové nečistoty. Následne bežnou čistiacou vodou alebo emulziou.

Na zúženie pórov použite levanduľový olej

Pár kvapiek aplikujte na čistý teplý uterák a pár minút ho pritláčajte miernym tlakom na tvár. Pri opakovaní tejto metódy aspoň každý druhý deň, sa viditeľne zúžia póry a pleť bude hladšia.

Pozri aj: Moja menštruácia mešká, aj keď nie som tehotná. Toto je 8 dôvodov, prečo sa to deje a mala by ich poznať každá žena

Lucy, adme.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: