9 jasných psychologických znakov, že je žena skutočne nahnevaná. Ovládať by ich mali najmä naše polovičky

Monizz Ja žena

Keď sa nahneváme, je zle. A prečo by aj nemohlo byť?! Ako spoznáte naozaj nahnevanú ženu od tej slabo podráždenej? Kedy je hranica provokácie ešte povolená a kedy nás dráždiť jednoducho neradno? Tento článok je zameraný na ženy, ich hnev, ale aj na to, ako a prečo sa správame ako divé fúrie, keď nás niekto rozzúri. Tento článok by ste mali povinne vytlačiť svojim polovičkám.

pixabay.com

Keď sa nám rozšíria zreničky

Rozšírené zreničky neveštia nič dobré. Pri pohľade do ženských očí hladina oxytocínu kolíše, obvykle smerom nahor. Tento hormón zabezpečuje lepšie spojenie s osobou, s ktorou očný kontakt vedieme. Ak si ale v ženských očiach všímate viac čiernej ako farebnej, treba ubrať. Stupne hnevu gradujú smerom nahor.

pixabay.com

Keď si krížime nohy

Prekrížené nohy v spoločnosti všeobecne znamenajú odmietavý postoj. Ak stojíme prekrížene, možno si to ani neuvedomujeme, ale podvedome vysielame okoliu vibrácie, že si nie sme isté svojou pozíciou. Prekrížené nohy sú znakom neistoty, odstupu, ale v tom hrošom prípade aj veľkého hnevu. Ak si pri ostrom rozhovore začnú ženy prekrižovať nohy, treba sa stiahnuť.

Keď sa snažíme priblížiť ku koristi

Pri hádke alebo aj ľahkej výmene názorov možno pozorovať, ako sa k oponentovi približujeme a približujeme a približujeme… A to je signálom, že hranica únosnosti bola prekročená. Psychológovia udávajú ako najmenej povšimnutý fakt, že skutočne nahnevaná žena túto emóciu prejavuje približovaním sa k oponentovi ako ku koristi.

pixabay.com

Keď vystierame chrbát a vytláčame hrudník

Vystretý chrbát a vytlačený hrudník priamo úmerne rastú so stúpajúcim adrenalínom. Súvisí to s jednoduchým procesom – zrýchleným dýchaním. Tento prejav hnevu možno badať prakticky u každého. Takže rovnako dvíhajú v hneve hrudník muži, ženy a dokonca aj deti.

Keď si dávame ruky vbok

Ruky vbok sú gestom, ktoré muži s posmechom často spájajú s povestnou Xantipou. Táto žena vedela, ako si zariadiť život. Či si dávala ruky vbok síce nevieme, faktom však je, že nahnevané ženy majú ruky zasadené na bokoch so železnou istotou. Teda v prípade, že stoja.

pixabay.com

Keď kopírujeme svojho protivníka

Kopírovanie póz, držania tela, výrazu tváre alebo spôsobu rozprávania patrí k najčastejším a mužmi aj najnenávidenejším prejavom ženského hnevu. Toto hlúpe gesto však robíme len vtedy, keď už naozaj nevieme, ako ďalej. Je prejavom vrcholového hnevu.

Keď točíme špičkou topánky

V sede alebo v stoji, nervózne a hlavne poriadne naštvané ženy točia nohou, chodidlom, no spravidla najčastejšie špičkou topánky. Cez toto drobné gesto podvedome vypúšťajú aj tú poslednú nahromadenú kôpku sebaovládania. Ak toto gesto uvidíte, je načase skončiť. I keď… Už môže byť tak či tak neskoro.

pixabay.com

Keď si začneme upravovať šaty alebo vlasy

Nervózne oberanie chlpov z trička, poťahovanie nohavíc či zakrúcanie pramienkov vlasov je jasným signálom, že s našimi nervami niečo nie je v poriadku. Nervozita je na bode varu, ak začneme oblečenie alebo vlasy podvedome kmásať.

Keď sa dotýkame pier

Hovorí sa, že nervózne ženy si pchajú prsty do úst. Hovoria to len posmeškári, ktorí ešte naplno nezažili, čo sa za týmto gestom skrýva. Dotýkanie pier je vrcholným prejavom nervozity, ktorá do niekoľkých sekúnd prerastie vo výbuch hnevu. Muži to nevedia pochopiť a potom sa čudujú, že na ich provokácie odpovedáme vreskotom.

Ktorého z prejavov ste si vedomá aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Jednoduchý TEST, ktorý zistí úroveň vašej emocionálnej inteligencie. Vyznáte sa v ľuďoch tak dobre, ako si myslíte?

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)