9 neuveriteľných dôkazov toho, že v živote sa obklopujeme samými polopravdami. A zďaleka nie iba pri potravinách!

Monizz Ešte viac

Poznáme ich z reklám a nik im neverí. Gumené medvedíky plné čerstvej ovocnej šťavy, bez pridaných cukrov. Napriek tomu ich jeme, a čo je ešte horšie, kupujeme ich aj svojim deťom. A to je len začiatok. Toto je 9 dôkazov, že sa v bežnom živote obklopujeme samými nepotrebnými polopravdami!

pexels.com

Zlatá medaila

Vedeli ste, že zlatá medaila, ktorú odovzdávajú olympionikom, je v skutočnosti strieborná? Zábavné na tom je to, že ide o legálne falšovanie vzácnej odmeny. Na medaile je len 6 gramov zlata a zvyšok je samé striebro. Taký podfuk!

Baby karotka

Baby karotky sú úžasne lákavé, milujú ich deti, no ak ste ich niekedy ochutnali, potom poznáte odpoveď na otázku, čo je na nich také úžasné. Nič. Nemajú chuť, sú plné vody a navyše takmer žiadne vitamíny. Obyčajný hybrid bez nutričnej hodnoty. Nie je lepšie uvariť si radšej normálnu mrkvu?

pixabay.com

Človek ako had

Určite viete, že hady počas života zhadzujú kožu a je to pomerne nechutný proces. Ak ste ho nevidel naživo, ani to nevyhľadávajte. No aj človek sa zbavuje svojej kože, napriek tomu, že nie je had a nedáva ju dolu celú. Aj v tejto chvíli vám z líca opadlo niekoľko častíc. Super nie? Za svoj život by ste mali na tomto svete zanechať približne 35 kilogramov vašej kože.

Kávové poháre

Verte či nie, aj poháre na kávu so sebou majú svoje tajomstvá. Kryt, ktorým si pohárik prikrývate, má dve funkcie. Prvá je ochranná, aby ste sa cestou s plným pohárom neobliali. No a tá druhá je čisto praktická. Ak si zložíte kryt a položíte ho na rovný povrch, poslúži ako podšálka pre samotný pohár. To nám však nikdy nikto nepovedal!

pixabay.com

Dlažba na uliciach

Pravda, nie všetko dokáže urobiť človek, a ak to j jdokáže, obvykle to trvá veľmi dlho.  V dobe, kedy je technika v rozkvete, by bol priam hriech zamestnávať ľudí a platiť im za prácu, keď ju vedia urobiť aj stroje. A takto je to na Západe celkom bežnou vecou (a pomaly sa udomácňuje aj u nás), že dlaždice na veľkých peších zónach ukladajú stroje namiesto ľudí. A tí potom nemajú čo jesť.

Jablkový macko je jahodový macko

Gumené medvedíky sú naozaj famózny výmysel. Najlepšie na nich je to, že ich dokážeme jesť celé hodiny a nič nám nie je. A tak sa stane, že ani nepostrehneme, že červený jahodový macko má vlastne chuť jablka či žltý citrónový chutí po čučoriedkach.

pixabay.com

Macko Pu kedysi žil

Vedeli ste, že macko Pu naozaj existoval? Jeho autor ho skopíroval od skutočného medveďa Vinnyho, ktorý prežíval v londýnskej zoo. Milovník maškŕt bol reálna zvieracia postavička. Alan Milne teda nebol žiaden veľký výmyselník, svojho legendárneho medveďa jednoducho skopíroval.

Tetrapak s vrchnákom

Ak si kupujete mlieko v tetrapakovej krabici s uzatvárateľným viečkom, určite z neho mlieko lejete tak, že hrdlo máte takpovediac nalepené na okraji pohára. V skutočnosti by ste to mali robiť presne naopak. Vyskúšajte to a zistíte prečo!

pixabay.com

Bagety z fastfoodov

Aj vám sa už stalo, že ste si vo fastfoode kúpili bagetu s označením „veľká“ a nejak sa vám nepozdával jej rozmer? Ak si skúsite kúpiť naraz bagetu malú a bagetu veľkú zistíte, že rozdiel je len v niekoľkých centimetroch. Pri niektorých prevádzkach ide doslova o milimetre.

Pozri aj: 15 skvelých tipov pre dobrý spánok a lepšie vstávanie. Najviac ma prekvapil tip č. 9, o ktorom som vôbec nevedela

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru

0
Komentovať (0)