Vaginálny orgazmus neexistuje a sex počas menštruácie už viac nie je tabu! Týchto 10 prekvapujúcich faktov zmení váš pohľad na ženskú sexualitu


Pokiaľ ide o ženskú sexualitu, aj v súčasnosti, napriek obrovskému množstvu dostupných informácií, ktoré sa na nás valia z každej strany, nám opačné pohlavie úplne nerozumie. Navyše, stále nové a nové vedecké zistenia majú za následok, že mnohokrát samy zistíme o svojom tele niečo, čo nás zarazí a nedokážeme tomu uveriť. Niet sa čo čudovať. Fungovanie ženského organizmu je oblasť, ktorá stále nie je úplne prebádaná. 

Dôvod je ten, že oblasti vedy a výskumu stále dominuje silnejšie pohlavie. To ale vôbec nie je prekvapivé, keďže vedci doposiaľ zistili oveľa viac o mužských pohlavných orgánoch než o tých ženských. My sme sa však rozhodli zhromaždiť tie najzaujímavejšie zistenia o sexualite žien.

facebook.com

Vaginálny orgazmus je v skutočnosti vnútorný klitorálny orgazmus

Hlavnou úlohou ženského klitorisu je privodiť svojej majiteľke potešenie. V tejto malej časti ženskej vagíny sa nachádza približne 8000 nervových zakončení, čo je o polovicu viac, než sa nachádza na žaludi mužského penisu. Klitoris však nie je len malý zázračný gombík, ktorý je viditeľný okom – je oveľa väčší a uložený vo vnútri vagíny. Stimuláciou vonkajšej časti klitorisu teda váš partner automaticky prispieva k vášmu klitorálnemu orgazmu, no pri pohlavnom styku stimuluje aj vnútornú časť klitorisu. To znamená, že vaginálny orgazmus je v podstate tiež klitorálny orgazmus a rozdelenie orgazmov na 2 typy (klitorálny a vaginálny) je v tomto prípade nepresné.

facebook.com

Ženy chcú mať častý sex

Myšlienka, že muži sú jediní, kto myslí na sex niekoľkokrát denne, je v súčasnosti pomerne jednoducho vyvrátiteľná. Navyše, podľa nedávneho prieskumu uskutočneného organizáciou Kindara, až 53% žien nemá sex tak často, ako by chcelo. V skutočnosti by si takmer tri štvrtiny respondentiek priali mať sex aspoň trikrát do týždňa.

facebook.com

Nadržané ženy boli v minulosti považované za mentálne choré

Ženy žijúce v 19. storočí boli pre svoje bežné sexuálne potreby považované za šialené a choré. Lekár George Taylor nazval ich vzrušenie hystériou, ktorú špecifikoval ako mentálnu chorobu zahŕňajúcu príznaky ako “prílišná vaginálna lubrikácia“ a “erotické fantázie“. Táto choroba sa vraj mala liečiť metódou panvovej masáže.

pixabay.com

Ženská sexualita je premenlivejšia než mužská

Štúdia z roku 2015 preukazuje, že ženy si svojou sexuálnou orientáciou vôbec nie sú isté a zašlo to až tak ďaleko, že dokonca uviedli, že môžu byť iba bisexuálkami alebo homosexuálkami a nedokážu byť striktne zamerané iba na opačné pohlavie. Dôvodom je pravdepodobne fakt, že ženská sexualita sa vyvinula ako premenlivejšia, a to najmä ako mechanizmus na zníženie konfliktov a napätia medzi ženami, ktoré fungujú v polygamných manželstvách.

pixabay.com

Menštruácia nie je prekážkou

Ak sex počas menštruácie stále považujete za tabu, možno zmeníte názor. Muži a ženy z celého sveta sa konečne neboja otvorene hovoriť o tejto téme. Napriek tomu, že niektorí sa cez to stále nedokážu preniesť, ďalší si naopak užívajú zvýšené sexuálne vzrušenie a lubrikáciu. Keďže ženské telo sa v podstate pripravuje na reprodukciu, ženy môžu v týchto dňoch pociťovať niekoľkonásobne zvýšenú sexuálnu túžbu.

pixabay.com

Nie vždy záleží na veľkosti penisu

Podľa niekoľkých štúdií, ktoré boli v minulosti uskutočnené, to vyzeralo tak, že ženám naozaj záleží na veľkosti. Video z roku 2015 však ukázalo pravý opak. Ženy totiž potvrdili, že viac než na veľkosti im záleží na tom, ako muži svoj penis používajú. Ďalší výskum navyše potvrdil, že muži sa o veľkosť svojej pýchy zaujímajú a strachujú omnoho viac než ženy.

pixabay.com

Pre ženy s bolesťami chrbtice je najlepšia misionárska poloha

Viac než polovica amerických žien má zdravotné problémy týkajúce sa bolestí chrbtice. V štúdii z Univerzity Waterloo výskumníci potvrdili, že tradičný misionár s použitím vankúša ako podpory chrbta, je v tomto smere najlepšou voľbou. Naopak, ženám, ktoré pociťujú bolesť, keď sa dotknú prstov na nohách alebo po dlhom sedení, výskumníci odporúčajú polohu lyžičky, prípadne na psíka.

facebook.com

Osobnosť zohráva dôležitú úlohu

Štúdiou, ktorá sa zamerala na 278 heterosexuálnych novomanželských párov, ktoré boli v manželskom zväzku 6 mesiacov alebo menej, bolo preukázané, že páry, kde mali obaja partneri nízku úroveň neuroticizmu, boli viac spokojné so svojím sexuálnym životom. Ďalšia štúdia preukázala, že ženy, ktoré pociťovali od manžela akýsi tlak na to, aby boli perfektnými manželkami, sa zároveň obávali o svoj sexuálny styk, čo zvyšovalo riziko sexuálnej dysfunkcie a úzkosti.

pixabay.com

Jablká ako afrodiziakum

Talianska štúdia preukázala, že ženy, ktoré konzumovali viac jabĺk, zaznamenali vyššiu lubrikáciu a sexuálnu funkčnosť, ktorá zvýšila ich celkové libido. Vedci sa domnievajú, že tento fakt má za následok floridzín, kľúčová zlúčenina nachádzajúca sa v jablkách, ktorá “je podobná ženskému pohlavnému hormónu estradiolu, ktorý hrá obrovskú rolu v oblastiach vaginálnej lubrikácie a ženskej sexuality.“

pixabay.com

Neplodnosť emočne zasiahne 1 z 8 žien

Dokonca aj výskumníci, ktorí sa podieľali na nedávno uskutočnenej štúdií, boli prekvapení z jej výsledkov – tie totiž preukázali, že takmer polovica ľudí, u ktorých bola počas ich života preukázaná neplodnosť, nikdy nepožiadala o odbornú pomoc. Táto skutočnosť môže mať veľmi negatívny dopad na blaho žien, čo následne vedie k depresiám a emočnému utrpeniu.

pixabay.com

Veríme, že týmito zaujímavosťami neprekvapíte len svojho partnera, ale niektoré z nich dostali pravdepodobne aj vás! Ak niektorým z nich stále neveríte, môžete si s partnerom spraviť zaujímavý víkend a presvedčiť sa na vlastnej koži o väčšine z nich.

Katuš, medicaldaily.com

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov