9-ročný chlapec sa nakazil koronavírusom, takmer prišiel o oko. Lekári hovoria o novom príznaku u detí

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pikrepo

9-ročný chlapec Zac Morey z Británie šokoval svoju mamu, keď dostal “covidové oko” ako vedľajší príznak koronavírusu. Podľa jej slov vyzeralo, že ide každú chvíľu vybuchnúť.

Ako uvádza portál NYPost, pred Vianocami sa nakazila koronavírusom celá rodina, obaja rodičia a aj jej päť detí. Matka Angela povedala, že jej syn Jack pociťoval príznaky podobné chrípke a strávil karanténu tým, že sa doma hral počítačové hry. Neskôr sa však u neho objavila bolesť v ľavom oku. Najprv to Angela pripisovala časom stráveným pred obrazovkov, ale neskôr si všimla, že niečo nie je v poriadku.

Oko mu veľmi opuchlo

Oko mu totižto opuchlo do znepokojivých rozmerov. “Bolo to opuchnutejšie ako čokoľvek, čo som kedy videla,”povedala. Na Štedrý deň preto išla do nemocnice, kde mu lekári diagnostikovali infekciu v oblasti očí, ktorú niektorí vedci v prípade detí spájajú s koronavírusom. “Lekári tvrdia, že je to alergická reakcia na vírus, ktorá postihuje deti,”povedala. Lekári ju tiež vystrašili, keď povedali, že Zack môže oslepnúť alebo prísť o oko, ak sa infekcia dostane príliš hlboko.

Chlapcovi preto lekári podávali infúziou antibiotiká a Zackovi oko odpuchlo a jeho zrak nebol poškodený. Nie je to však prvý raz, čo sa očné ochorenie spája s koronavírusom.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: