9 silných žien z východných krajín, ktoré vás zbavia všetkých predsudkov! V skutočnosti vyzerajú takto


Nie všetky ženy žijúce vo východných krajinách chodia zahalené od hlavy až po päty a „skrývajú sa“ za vrstvami oblečenia, ktoré súvisia s ich vierou. Mnohé z nich nám dokonca môžu byť vzorom. Majú svoj štýl, výrazný vzhľad a dokonca sú mnohé na dobrých pracovných pozíciách. Dnes vám niektoré z týchto žien chceme predstaviť. Možno zmeníme niektoré názory a „pravdy“, ktoré bohužiaľ aj u nás stále panujú.

Rania Al-Abdullah

Táto žena je kráľovnou Jordánska. Je manželkou kráľa Abdullaha II a zároveň aj matkou dediča trónu, Husseina. Rania je aktívna na sociálnych sieťach a na  instagrame bojuje za práva žien na Blízkom východe a taktiež podporuje to, aby bolo tradičné oblečenie nahrádzané klasickým. Miluje Armaniho a dokonca sa objavuje aj v módnych časopisoch.

Ameera Al-Taweel

Saudskoarabská princezná otvorene hovorí o reforme v prospech svojej krajiny. Riadi sa tým, že človek by mal žiť podľa toho, ako mu káže jeho srdce. Ameera študovala v Spojených štátoch, môže šoférovať auto a dokonca je rozvedená.

V súčasnej dobe je hlavnou tvárou charitatívneho fondu Alwaleed Philanthropies.

Deena Abdulaziz al Saud

Táto štýlová islamská princezná vlastní butiky v hlavných mestách Saudskej Arábie a Kataru. V roku 2016 sa jej podarilo stať šéfredaktorkou časopisu Vogue Arabia. V osobnom živote je matkou 3 detí, miluje svoju rodinu a snaží sa čo najviac času tráviť práve v rodinnom kruhu.

Moza bint Nasser

Moza je druhou manželkou bývalého katarského vládcu a matkou toho súčasného. Zároveň vedie Katarskú nadáciu pre vzdelávanie, vedu a sociálny rozvoj a tiež je veľvyslankyňa za UNESCO. Zastáva slobodné médiá a verí, že Katar sa raz premení na nové Silicon Valley.

Haya bint Hussein

Posted by HRH Princess Haya Bint Al Hussein on Donnerstag, 17. Juli 2014

Haya je sestra súčasného kráľa Jordánska a tiež je manželkou významného šejka menom Mohammed bin Rashid Al Maktoum, ktorý v súčasnosti vládne v Dubaji. Možno tomu nebudete veriť, ale táto žena študovala v Oxforde a momentálne sa venuje dobročinnej práci. Je veľvyslankyňou za mier v OSN.

Posted by Her Royal Highness Princess Lalla Salma of Morocco on Dienstag, 2. August 2016

Lalla je manželskou Mohameda VI, ktorý vládne v Maroku. Jedná sa o prvú manželku marockého kráľa, ktorá verejnosti odhalila, ako v skutočnosti vyzerá. Má taktiež vysokoškolské vzdelanie, a to v odbore inžinierskych informačných systémov.

Fathima Kulsum Zohar

Posted by Fatima Kulsum Zohar Godabari on Montag, 1. August 2011

Kráľovná Saudskej Arábie dodržiava tradície a snaží sa, aby jej osobný život nebol prepieraný na verejnosti. V istej dobe bola aktívna na sociálnych sieťach, čím mnohých prekvapila a zároveň aj pohoršila.

Maitha bint Mohammed bin Rashid Al Maktoum

Dcéra Mohammeda bin Rashid Al Maktouma, vládcu Dubaja, miluje šport. Je kapitánkou národného tímu UEA a venuje sa karate. Má za sebou mnoho športových úspechov a taktiež ju podporuje mnoho fanúšikov.

Dana Al Khalifa

Meanwhile, we are talking all things overdressed over on ounass.com 🌸 @ounass

A post shared by theoverdressed (@theoverdressed) on

Táto žena miluje módu. Píše vlastný blog (The Overdressed) a na instagrame má mnoho sledovateľov. Jej odvaha je inšpiratívna pre mnohé ženy na svete a neustále im pripomína, že môžu byť samé sebou.

Pozri aj: 10+ fotiek moslimských žien s hidžábom, ktoré vás zbavia všetkých predsudkov

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me


Komentáre

komentárov