99% ľudí nedokáže presne uhádnuť, koľko zápaliek sa nachádza na obrázku. Ako ste na tom vy?

Banana Ešte viac

Zdanlivo jednoduchá hádanka vás môže poriadne potrápiť. Ale také predsa máme asi najradšej. Viete s istotou povedať, koľko zápaliek sa nachádza na obrázku? Zatiaľ na to neprišiel nikto z môjho okolia, no po prezradení správnej odpovede sa len chytali za hlavu. Ako ste na tom vy?

Jednoduchý obrázok, na ktorom nie je nič iné len stôl, zapaľovač a zopár zápaliek. Koľko ich ale v skutočnosti je? Necháte sa oklamať a zviesť chytákmi alebo si dokážete hravo poradiť aj s touto hádankou?

ofigenno.com

Ak ste s istotou odpovedali, že zápaliek je 10, ste na omyle. Skúste počítať ešte raz a pozornejšie. V skutočnosti je ich menej ako vidíte. Pomýliť vás mohli i odrazy v zapaľovači. Keďže vás nechceme nechať v štichu, trošku vám dopomôžeme zakrytím odrazov v zapaľovači. Tie môžu človeka poriadne zmýliť.

ofigenno.com

Po tom, čo sme sa zbavili odrazov v zapaľovači, sa nám môže počítať jednoduchšie. Stavíme sa, že vaša odpoveď je teraz určite 8. Ani to však nie je pravda!

ofigenno.com

Pomôžeme si ďalšou dodatočnou ilustráciou. 7 zápaliek na obrázku vidíme určite, jedna nám však celkom nezapadá do priestoru. Ak sa pozriete na zápalku, ktorá je vpravo dole hneď za zapaľovačom, dôjde vám, že by sa tam celá nezmestila. Musela by prechádzať skrz zapaľovač, a to predsa nie je možné. Preto ju môžeme považovať len za polovicu zápalky. Správna odpoveď je teda 7 a pol zápaliek!

ofigenno.com

S touto odpoveďou by sme sa mohli pohodlne uspokojiť, no pozorní a všímaví z nás by mohli predsa len namietať. Bystrému oku so zmyslom pre detail istotne neunikol ešte jeden odraz v zapaľovači. Zatiaľ čo všetky ostatné odrazy sú určite zo zápaliek v spodnej časti obrázka, vpravo hore na zapaľovači sa objavuje koniec ďalšej zápalky. Tento odraz ale nevieme priradiť k žiadnej zápalke, ktorú vidíme na stole, preto by sme mohli tvrdiť, že sa na stole nachádza ešte jedna zápalka, ktorá je ale mimo záberu. Ak chceme počítať i tú, vzniká nám ďalšia, alternatívna odpoveď. Zápaliek je teda 8 a pol.

Prišli ste na správnu odpoveď bez pomoci alebo ste sa nechali oklamať vlastným zrakom? Ak sa vám táto hádanka páčila, pokojne sa o ňu podeľte so svojimi známymi a sledujte, kto má najväčší zmysel pre detail a zistí správnu odpoveď.

Pozri aj: Celú sobotu som zbierala v parku gaštany, aby som nakoniec vytvorila tento zázrak. Výsledok vás okamžite inšpiruje!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), ofigenno.com

0
Komentovať (0)