Absolvovala už 6 operácií, no aj tak je najšťastnejšie dievčatko na svete. Bojovníčku zbožňuje celá nemocnica

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Facebook (Valentina’s Journey)

Dievčatko je doma z nemocnice po 694 dňoch, čo v nej strávila. Valentine Garnetti diagnostikovali syndróm, ktorý znemožňuje normálny prietok krvi.

Ako uvádza portál ABCNews, jej mama však stále tvrdí, že napriek tomu, čo prežila, je najšťastnejšie dievčatko na svete. Zbožňuje život a zbožňuje aj ľudí, ktorí sú okolo nej. Valentina bola na jednotke intenzívnej starostlivosti už po pôrode a absolvovala už 6 operácií, z toho 4 s otvoreným srdcom. Prvú pritom absolvovala, keď mala len dva dni.

I’ve gotten so many messages from people saying something along the lines of “Valentina is already back in the…

Uverejnil používateľ Valentina’s Journey Pondelok 12. apríla 2021

2 years. 694 days old. 694 days spent in the hospital. The world kept spinning and life went on all while Valentina was…

Uverejnil používateľ Valentina’s Journey Piatok 26. marca 2021

 

Nedá sa na to pripraviť

“Nemyslím si, že sa na niečo takéto môžete pripraviť,” povedala jej mama. Počas dlhého pobytu v nemocnici sa tiež dievčatko zblížilo so zdravotnými sestrami, z ktorých jedna z nich sa dokonca stala jej krstnou mamou. Detská kardiologička v Detskej nemocnici Mott, ktorá s Valentinou pracovala povedala, že ju čaká veľmi dlhá a náročná cesta, avšak stále všetkých prekvapuje svojou silou a odolnosťou.

To everyone at Mott Children’s Hospital and the Children’s Hospital of Philadelphia❤️

Uverejnil používateľ Valentina’s Journey Pondelok 22. marca 2021

Uverejnil používateľ Valentina’s Journey Sobota 20. marca 2021

Uverejnil používateľ Valentina’s Journey Nedeľa 14. marca 2021

 

Inšpiratívny človiečik

“Bolo inšpiratívne sledovať, ako sa celý náš tím srdcových centier spojil a určili si, ako sa o ňu čo najlepšie starať. Jej mama je tiež veľmi silná a odhodlaná urobiť všetko preto, aby jej pomohla dostať sa domov. Boli sme šťastní, že sme videli, ako Valentina odchádza domov a trávi čas so svojimi súrodencami a rodinou.” Valentina je teraz doma so svojimi sestrami a je šťastná, že sa môže hrať s ostatnými deťmi.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: