Adela Vinczeová otvorene o tom, o čom mnohí mlčia: Tieto veci pochopila až potom, keď išla na terapiu

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Instagram (trochu_inak_s_adelou)

Adela Vinczeová vždy pôsobí ako veselý a šťastný človek, ktorý život berie s ľahkosťou. Aj ona si však prešla niekoľkými vecami a problémami. O niektorých sa nebojí hovoriť otvorene.

Pri príležitosti Dňa duševného zdravia sa rozhodla so svojimi fanúšikmi na sociálnych sieťach podeliť o svoj príbeh a aj o to, ako jej pomohla terapia. “Niekedy si svoju dušu predstavujem takto. Spokojne, hravo, radostne a hebko-huňato. Občas ale býva unavená, nervózna, nesvoja. Kedysi, pred pravidelnou terapiou, vedela byť aj zúfalá, nešťastná , ukrivdená a bezmocná.

S čím jej pomohla terapia?

Terapia mi pomohla pochopiť, že
-na tom, že sa mi niektoré situácie opakujú, sa podieľam sama
-vždy mám ideálneho partnera, lebo mi ukazuje presne to, čo mám o sebe pochopiť. Napríklad : neváži si ma? A vážim si ja seba?
– že vždy mám čo potrebujem
– za moje šťastie nie je zodpovedný nikto iný

– hádka je len boj o energiu, nikdy nejde o vec samotnú
– všetko je v poriadku, aj keď o poriadku môžem mať v danom momente inú predstavu
– to, čomu venujem pozornosť, sa mi v živote objavuje viac
– vždy treba vidieť to, za čo môžem byť vďačná
– nebyť na seba prísna. na všetko učenie mám skrátka svoj čas
– odstup, nadhľad – o čo naozaj ide?
– ak sa ma niečo dotýka, dostávam informáciu o tom, na čom môžem ešte pracovať, aby som sa od daného problému oslobodila

atď. , atď., …tých poznaní bolo nekonečno. Všetky súvisia s jednou zákadnou vecou – s prijatím. Ak aj chceme s rozbehom zmeniť celý život, treba ho najprv prijať taký, aký je.

Teraz na terapie nechodí

Toto je moja skúsenosť. Žiaden paušálny návod. Som vďačná terapeutke Beate Hlohovskej za pomoc pri pochopení seba. Už na terapie niekoľko rokov nechodím. Ale som vďaka nim v kontakte so svojou dušou. Lebo doba je supertlaková a občas jej človek ľahko uverí. Stále som však na ceste.

Keď budeme mať pokojné a spokojné duše, nebudeme kompenzačne nakupovať veci – klesne konzum. Nebudeme možno toľko ničiť životné prostredie, nebudú naše napučané egá voliť ďalšie monštrózne egá. Držím nám palce. Buďte k vám samým dobrí. Aby naše duše väčšinu času “vrteli chvostom”. A keď sa stretnú s inou, pôjde to aj bez vrčania.”

Mnohí ľudia jej pod príspevok písali, že im otvorila oči a že veci, o ktorých píše, by mal skutočne pochopiť každý. Máte skúsenosti s terapiou aj vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: