Aj ony sú len ženy! Takéto trapasy sa prihodili slávnym ženám pri moci. Fatálne prešľapy spôsobila dokonca aj kráľovná Alžbeta!


Každý robíme chyby. Aj prvé dámy, ministerky, kráľovné a princezné. Presne tie ženy, ktorým konvencie takéto niečo nedovoľujú a nemali by sa ich nikdy dopustiť. Ako sa však hovorí – človek mieni…

Ako tieto chyby vznikli a kto ich mal na svedomí, nevedno. Je totiž známe, že prejavy a správanie pri konkrétnych príležitostiach mávajú dámy vopred nalinkované ľuďmi na to určenými. V mnohých prípadoch si však ženy píšu prejavy samé, samé sa vyjadrujú na otázky, ktoré vopred dané nemali alebo jednoducho len chodia ako bežné smrteľníčky a stane sa faux pas. Nuž, pozrime sa na tých deväť najväčších.

Melanie Trumpová

Najväčším trapasom a zároveň hanbou bol prejav Melanie Trumpovej, ktorý sa nápadne podobal na prejav jej predchodkyne Michelle Obamovej. Tá ho pravdaže predniesla o pár rokov skôr ako Melanie, no nanešťastie ho ešte mnoho Američanov malo v čerstvej pamäti. A netreba zabúdať ani na novinárov, ktorí by to zábudlivcom pripomenuli tak či tak.

Love helping and encouraging the beautiful woman of America 🇺🇸 #iamyourfirstlady #trump2017 #melaniatrump #donaldtrump

A post shared by Melania Trump (@theofficialmelaniatrump) on

Hillary Clintonová

Hillary Clintonová mala vždy šťastie na topánky. Počas oficiálnej návštevy v Las Vegas do nej nejaký dobrák hodil topánku. Hillary sa však stihla uhnúť a tak nedostala zásah priamo do hlavy. Toto však nebola celkom jej chyba. Horšie sa stalo, keď spolu s vtedajším francúzskym prezidentom Nicolasom Sarkozym vystupovala po schodoch do Elizejského paláca a topánka jej na schodoch jednoducho odletela. Úbohá Hillary by sa bola zosypala, keby nebol zareagoval pohotový Sarkozy. Ten ju sotva stačil chytiť, aby nespadla.

Michelle Obamová

Bývalá prvá dáma Spojených štátov sa stávala terčom posmeškov pomerne často. Za jeden z jej najväčších prešľapov je však dodnes považovaný ten s kráľovskou rodinou Saudskej Arábie. To, že si Michelle nezakryla vlasy a pred kráľa vystúpila bez nezahalenej hlavy, by ešte domáci nejako prehltli. No to, že si potriasla rukou s mužmi kráľovskej rodiny, mnohí považovali za precedens, ktorým preukázala, ako nerešpektuje ich kultúru a tradície. Kde bola pravda a či to Michelle urobila vedome, nik nevie.

Kráľovná Alžbeta

Britská kráľovná si na prešľapy a hanbu dávala vždy pozor, no aj jej sa občas ušlo niečo, o čo sa vlastne ani sama nezaslúžila. Etiketa je zapeklitá vec a nevedela to zrejme ani bývalá manželka ruského prezidenta Vladimira Putina. Tá si na oficiálnu audienciu s kráľovnou dala taký široký klobúk, že predbehla aj samotnú kráľovnú. Etiketa a aj elementárna úcta k panovníčke pritom jasne hovoria o tom, že najvýraznejšiu a zároveň najväčšiu pokrývku hlavu má mať kráľovná. Okrem pani Putinovej to všetky ženy vždy rešpektovali a na hlavu si nasadzovali klobúky menšie a aj menej výrazné.

Happy Easter!

A post shared by Queen Elizabeth II (@queen_elizabeth_fanpage) on

Druhým trapasom, ktorý uštedril kráľovnej Alžbete pre zmenu muž, bolo stretnutie s Jurijom Gagarinom. Ten sa pod stolom nechtiac dotýkal kráľovninej nohy toľko, až sa naňho  ostražito pozrela, na čo sa on len nesmelo pousmial a nohy počas celého večera držal len kŕčovito spojené.

Carla Bruni

Manželka bývalého francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho spôsobila takisto vlnu nevôle, keď sa v Elizejskom paláci ukázala v šatách, pod ktorými nemala spodnú bielizeň. Očividne z toho bola nesvoja aj manželka Dmimtrija Medvedeva Svetlana, ktorá bola spolu s manželom u Sarkozyovcov na oficiálnej návšteve.  Treba však povedať, že Carla Bruni sa aj počas vlády svojho manžela prezentovala viac ako umelkyňa než prvá dáma.

Thanks for the picture @ericguillemainphoto 😘#whenwewereinnyc #rollingstonesmood #musicalways

A post shared by Carla Bruni (@carlabruniofficial) on

Kráľovná Letizia

Španielska kráľovná Letizia tiež vie, ako provokovať. Napriek znalosti etikety si opakovane neoblieka pančuchy a obúva si otvorené topánky. Okrem týchto prešľapov etikety ju pri obliekaní porušuje pravidelne aj inými spôsobmi. Očividne jej je to však jedno.

Angela Merkelová

Angelu Merkelovú pozná celý svet ako dominantnú ženu, ktorá dokáže veľa vecí riešiť skutočne chlapsky. Zrejme aj to bol dôvod, prečo sa jej podarilo dostať až tam, kde je. Poriadny trapas však spôsobila, keď si na otvorenie novej Národnej opery v Osle dala taký výstrih, že všetkým vyrazila dych. Ten sa k jej postaveniu ani veku skutočne nehodil.

Nothando Dube

Manželke svazijského kráľa Mswatiho III. Nothando sa podaril husársky kúsok, keď si v paláci začala románik s ministrom spravodlivosti Ndumisom Mamba. A to priamo pod mužovým nosom!

Pozri aj: Rozvod im prepierať nestačilo a tak si novinári opäť zobrali na mušku Angelinu Jolie. Verejnosť šokovali správy o jej zdravotnom stave!

zdroj: babskeveci.sk (M), ofigenno.com


Komentáre

komentárov