Aj prísny šéfkuchár Zdeněk Pohlreich pomáha. Rozváža jedlo ľuďom, ktorí každý deň riskujú svoje životy

Foto: Instagram (zdenek_pohlreich_official)

Slovenské a české známe osobnosti robia všetko preto, aby pomohli počas tejto ťažkej situácie, v ktorej sa krajiny ocitli. Ako sme vás už informovali, mnohí ľudia sa snažia šiť rúška, ktoré potom rozdávajú či darovať nemocniciam určitú finančnú čiastku.

To je aj prípad obľúbenej českej speváčky Lucky Bílej a slovenskej Beáty Dubasovej. Práve tie sa rozhodli, že vytiahnu šijacie stroje a pustili sa do práce. Nie každá známa osobnosť je však zručná v tomto remesle. Ako informoval portál iDnes.cz, známi českí kuchári sa rozhodli ísť svojou vlastnou cestou a pomôcť tak, ako čo najlepšie vedia. A teda varením.

Robia to, čo vedia najlepšie

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zdenek Pohlreich (@zdenek_pohlreich_official) on

Zdeněk Pohlreich z gastronomického programu Ano, šéfe! a Jan Punčochář, porotca zo súťaže MasterChef Česko spojili sily a rozhodli sa, že začnú rozdávať jedlo ľuďom, ktorí to teraz najviac potrebujú.

V dnešnej situácii mnohí ľudia na Slovensku, ako aj v Čechách, zostali doma. Existuje však aj množstvo takých, ktorí si to nemôžu dovoliť. Sú medzi nimi zdravotníci, hasiči, ale aj policajti, ktorí každý deň prichádzajú do kontaktu s nakazenými osobami a ohrozujú svoj život a aj svojich blízkych. Ich poslanie nie je jednoduché. A práve preto rozbehol Zdeněk vo svojej reštaurácii rozvoz.

Jedlo roznášajú ľuďom, ktorí nemôžu byť v karanténe

Ako povedal pre český portál, zohnal sponzorské peniaze a založil transparentný účet. Keďže práve varenie je to, čo ovládajú, namiesto šitia rúšok sa rozhodli, že dajú jedlo tým, ktorí sú teraz najviac pod tlakom. Celkovo to je 132 porcií pre zdravotnícku záchrannú službu, 150 porcií pre hasičov a 550 pre políciu.

Keď bolo jasné, že sám Zdeněk Pohlreich to nezvládne, poprosil o pomoc svojho kolegu, Jana Punčocháře. Zabezpečili tak stravu tým, ktorí to teraz veľmi potrebujú. Zároveň tak však nemusia sedieť v karanténe, ale pomáhať.

Kuchárom na Twitteri poďakovali aj Hasiči Praha. Pohlreich povedal, že by bol veľmi rád, keby sa podobná iniciatíva dostala aj do ďalších krajov v Česku, nanešťastie, niečo také už nie je v jeho silách.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: