Ak budete poznať tieto rady podľa typu postavy, budete v džínsoch vždy vyzerať fantasticky


Zažili ste aj vy pocit, že ste vošli do obchodu a na vás pozeralo neskutočné množstvo džínsov s rôznymi strihmi, dĺžkami a farbami? V tomto článku vám pomôžeme lepšie sa zorientovať medzi rôznymi typmi džínsov a poradíme vám na aký typ postavy sa jednotlivé džínsy hodia.

#1 Skinny džínsy

Obtiahnuté a priliehavé. Tieto dve slová dokonale vystihujú podstatu tohto strihu. Ich úžasnou vlastnosťou je, že opíšu celý tvar nôh a tak ich dokonale zvýraznia. Džínsy sú vhodné pre ženy s postavou v tvare presýpacích hodín. Tento tvar značí dokonalú súhru bokov, pásu a poprsia. Menej vhodné sú pre ženy s postavou v tvare jablka alebo hruškovitého tvaru. Pri postave v tvare jablka by džínsy pôsobili veľmi napasované v oblasti brucha. Naopak problémy na bokoch a pozadí by tento strih spôsobil pri postave v tvare hrušky. Skinny džínsy je možné kombinovať s čímkoľvek. Môžte zvoliť priliehavý top spolu s koženou bundou, ale tiež môžte vsadiť napríklad na voľnejší oversize sveter.

#2 Boyfriend džínsy

Voľnosť! To je pre tento strih príznačné. Boyfriend džínsy sú vhodné pre ženy, ktoré majú krivky. To znamená, že budú veľmi dobre vyzerať na postavách v tvare hrušky, presýpacích hodín, ale aj jablka. Tým, že sú boyfriend džínsy voľné zakryjú to, čo nerobí vašu postavu veľmi dokonalou. Môžme ich nájsť v rôznych farbách a strihoch, potrhané ale aj slušné. Na tento typ by si však mali dať pozor ženy nižšej postavy. V prípade, že je žena nižšia a má väčšie stehná môžu džínsy spôsobiť opačný efekt a celkový dojem veľmi pokaziť. Postavu môžu opticky ešte viac znížiť. Veľmi dobre k ním pasuje čierna kožená bunda alebo len jednoduché tričko spolu so štýlovými teniskami.

#3 Džínsy cigaretového strihu

Tento typ je veľmi podobný skinny džínsom. Avšak cigaretový strih neobopína postavu až v takej miere. Pôsobia voľnejšie a elegantnejšie. Sú vhodné hlavne pre postavu presýpacích hodín, ktorej krásne zvýraznia chudý pás a širšie boky. Na tento strih by si mali dať veľký pozor ženy s postavami v tvare hrušky alebo jablka. Pri postave typu hrušky by veľmi dominovalo pozadie a naopak pri tvare jablka zase brucho. Pre tento strih je dôležité mať dané proporcie rovnomerné. Vtedy sa dokonale ukáže cigaretový efekt. K tomuto typu džínsov sa veľmi hodia jednoduché lodičky, oversize biela košeľa alebo jednofarebné tričko.

#4 Zvonové džínsy

Alebo „zvoncové nohavice“. Určite mnohým z vás tento strih pripomína našich rodičov zo 70-tych rokov na hippies festivaloch. OMYL! Práve tento strih sa vracia späť. Typická črta pre zvoncové džínsy je rozširovanie sa od kolien smerom nadol. Veľmi dobre vyniknú na ženách s postavou typu hruška, jablko. V tomto prípade pomôžu ženám, ktoré majú väčšie stehná pretože rozširovanie džínsov od kolien ich opticky zmenší. Znovu veľký pozor by si mali dať ženy s nižšou postavou, aby ich ešte viac neznížili. K tomuto typu džínsov by som zvolila čižmy na opätku, ktoré im dodajú ešte lepší dojem.

#5 Džegínsy

Veľa žien v dnešnej dobe uprednostňuje práve tento typ džínsov. V páse nemajú žiadny zips a ani gombík, preto sa po prejedení nemusíte báť, že to rifle nezvládnu a vystrelia. Džegínsy sú v podstate legíny v podobe džínsov. Sú naozaj veľmi pohodlné. Pomôžu vám ak vás čaká dlhá cesta autom a sú veľkým prínosom aj pre tehotné ženy, ktoré v oblasti bruška nič netlačí. Nie sú vhodné na formálne akcie pretože nepôsobia veľmi elegantne. Sú vhodné pre akýkoľvek typ postavy.  K tomuto typu džínsov by som volila dlhšie voľné tričko a pohodlné tenisky.

#nadiapassionejeans #jeggins #jeans #love 😍😁

A post shared by Nadia (@nadiacesalli) on

#6 Boot cut džínsy

Taktiež ich môžme nazvať „mom jeans“. Je to strih typický spred dvadsiatich rokov. Novší typ boot cut džínsov je oproti staršiemu skrátený, obopína stehná a pri kolenách sa mierne pootvára. Mom džínsy sú vhodné pre akýkoľvek typ postavy. Ulahodia či už postave v tvare hrušky, jablka alebo presýpacích hodín. Na každom type zvýraznia to, čo postavu robí jedinečnou. Dajte si k tomu len jednoduché čižmy na opätku, zaujímavý top a vašemu outfitu nebude nič chýbať!

#7 Capri džínsy

Tento typ džínsov má mnoho žien vo svojom šatníku. Capri džínsy sa vyznačujú hlavne svojím netypickým strihom. Sú ukončené asi v polovici lýtka. Preto ich s dôverou môžu nosiť ženy s dlhšími nohami. V tomto prípade ich nebudú nijak skracovať. V opačnom prípade teda u nižších žien odporúčam cropped džínsy, ktoré sa končia tesne nad členkami a tak ani nižšie postavy nebudú skracovať. K tomuto typu džínsov by som zvolila jednoduchý oversize top alebo obyčajnú bielu košeľu.

Major love for #caprijeans and #oversizedblouse ❤️

A post shared by Sivagami Selvarajan (@sivagami__) on

Na záver dúfame, že sme vám pomohli pri výbere tých správnych džínsov pre vás. Či už si vyberiete boyfriend, boot cut alebo skinny džínsy dôležité je, že sa v nich budete cítiť dobre a pohodlne.

Gabriela K.


Komentáre

komentárov