Ak chcete žiť zdravšie, začnite ráno takto. Odkedy dodržiavam týchto 6 pravidiel, cítim sa mladšie, chudnem a netrápi ma stres

Gabriela Kinčoková Ešte viac

To, ako sa ráno zobudíte môže do veľkej miery ovplyvniť aj to, aký bude zvyšok vášho dňa. A teda ak začnete svoj deň v strese a chaose, je dosť pravdepodobné, že tak bude vyzerať aj celý váš deň. Máme pre vás zopár tipov, ako si nastaviť svoje ráno tak, aby ste predišli akémukoľvek stresu a panike.

#1 Nachystajte si oblečenie už večer

Foto: unsplash

Tento bod vám ušetrí ráno veľa drahocenných minút. Určite sa vám už stalo, že vás čakalo nejaké veľmi dôležité stretnutie, no vy ste meškali práve pre to, že ste nevedeli, či sa k vaším šatám hodí červená alebo čierna kabelka. Práve to, že si tieto veci nachystáte večer, zmení vaše ráno na oveľa pokojnejšie.

#2 Použite skutočný budík, nie telefón

Foto: unsplash

Mať budík v telefóne je naozaj veľmi pohodlné. Avšak to, že pozeráte pred spaním do displeja vášho telefónu môže negatívne ovplyvniť vašu schopnosť zapať. A to, že ako prvé chytíte do ruky po prebudení telefón môže spôsobiť, že sa dozviete nejaké negatívne správy a v tom duchu sa bude niesť celý váš deň. Preto radšej použite klasický budík.

#3 Majte lieky a vodu hneď pri posteli

Foto: unsplash

To, že budete mať svoje lieky spolu s vodou pri posteli hneď ako sa prebudíte, ušetrí opäť váš čas. Hneď po prebudení si dáte vodu tak, ako to má byť a zároveň nezabudnete užiť lieky, čo sa občas zrejme stane každému z nás.

#4 Nechajte svoje kontaktné šošovky pri zrkadle v spálni

Foto: unsplash

Toto je opäť krok, ktorý ušetrí vaše drahocenné minúty. Nechávajte svoje kontaktné šošovky tam, kde sa budete neskôr líčiť. Nemusíte sa tak vracať z kúpeľne opäť do spálne a behať z miestnosti do miestnosti kvôli veciam, ktoré by mali byť pokope.

#5 Usporiadajte si svoj make-up

Foto: unsplash

Usporiadajte si svoj make-up tak, aby ste sa ráno nemuseli hrabať celé minúty v kozmetickej taštičke. Skúste svoju kozmetickú taštičku nahradiť stojanom na štetce, stojanom na make-up a očné tiene. Pomôže vám to lepšie vidieť všetky vaše pomôcky a produkty.

#6 Stanovte si miesto pre vaše kľúče

Foto: unsplash

Každý aspoň raz v živote stratil kľúče. Jednu chvíľu ich máte pod dohľadom a o pár minút ich hľadáte po celom dome. Práve preto bude najlepšie, keď im určíte jedno miesto, kde si ich budete každý deň odkladať. Ušetrí vám to veľa času hlavne pri ránach, kedy sa budete veľmi ponáhľať.

Tieto tipy na to, ako nemať stresujúce ráno sú naozaj účinné. Môže sa stať, že zvyknúť si na ich dodržiavanie vám bude trvať istý čas, no keď si na ne už raz zvyknete, samotné rána budú oveľa lepšie a ponesiete si ich zo sebou do konca života.

Pozri aj: Už žiadne počítanie ovečiek. Pomocou novej jednoduchej techniky zaspíte do 60 sekúnd

Gabriela, womenshealthmag

0
Komentovať (0)