Ak dokážete vyriešiť tieto 4 hádanky, ste ozajstný génius! Odpovedzte na otázky a otestujte svoju inteligenciu

Banana Ešte viac

Nie každý test, ktorý má posúdiť vašu inteligenciu musí byť založený na desiatkach otázok a zložitých úlohách. Niekedy postačí i jednoduchý obrázok ukrývajúci správnu odpoveď, na ktorú prídu len tí najchytrejší. Trúfate si vyriešiť nasledujúce hádanky?

Nasledujúce štyri obrázky dokážu našu hlavu potrápiť viac, ako si myslíte. Každý z nich ukrýva „tajomstvo“ a na vyriešenie problému prídu len tí najinteligentnejší. Pozorne si ich prezrite a popremýšľajte nad nimi. Správne odpovede vás čakajú na konci článku.

1. Horúci letný deň

brightside.me

Bol horúci letný deň a policajný detektív sa rozhodol chytiť trochu bronzu na pláži. Len čo si ľahol na deku, začul prenikavý plač ženy. Ihneď šiel za zvukom vzlykov, až prišiel k plačúcej dievčine. „Čo sa vám stalo? Prosím vás, upokojte sa a vysvetlite mi krok za krokom, čo sa vám udialo.“

„Neviem, či ma budete chápať, no tá vec mala pre mňa nesmiernu hodnotu.“ Len čo vzlyky dievčiny trochu utíchli, vysvetlila detektívovi, že došlo ku krádeži. Žena bola pravidelná návštevníčka pláže a ako vždy, počas opaľovania si dala dole svoj zlatý náramok a položila ho na knihu. Nanešťastie však zaspala a keď sa zobudila, náramok bol fuč. Ihneď sa rozplakala a následne k nej došiel detektív.

Kým žena stihla rozpovedať príbeh, okolo detektíva sa zhrnuli všetci návštevníci pláže. Detektív sa poriadne poobzeral, no v okolí deky, na ktorej žena ležala neboli žiadne stopy v piesku okrem jej vlastných. Ako jej mohol niekto ukradnúť šperk a nezanechať pritom žiadne stopy? Celý prípad mu nedával zmysel, no v momente, keď si prehliadol všetkých okolostojacich mu ihneď došlo, kto náramok ukradol.

Viete aj vy, kto je zlodejom?

2. Na brehu rieky

brightside.me

Aj keď bol horúci letný deň ako stvorený na oddych pri vode, inšpektor a jeho pomocník – detektív boli v službe. Mali na ponáhlo, pretože prenasledovali zločinca. Jeho stopy ich zaviedli až k brehu veľmi hlbokej a búrlivej rieky. Na brehu stáli traja chlapci. Inšpektor ich ihneď poprosil o pomoc.

„Prosím vás, prenasledujeme chlapca asi vo vašom veku. Musel bežať okolo vás, nevideli ste ho?“ Inšpektorovi sa jeden z chlapcov na brehu ihneď snažil pomôcť. „Myslím, že viem koho hľadáte. Pozrite, je na druhej strane rieky a isto to bude on, bežal okolo nás! Ak chcete, požičiam vám môj nafukovací čln, ponáhľajte sa!“

Inšpektorovi však nebolo treba viac hovoriť. Rozhodol sa nechať chlapca na druhom brehu rieky tak a namiesto toho sa chystal vypočúvať chlapcov.

Prečo nechal inšpektor chlapca z druhej strany rieky odísť a zameral sa na chlapcov, ktorí mu chceli pomôcť?

3. Vianočná záhada

brightside.me

Bolo ráno, 25. decembra a inšpektor sa chystal vyriešiť krádež. Zazvonil na dverách muža, ktorý mal byť údajným zlodejom. Asi o minútu mu dvere otvoril rozospatý muž. Inšpektor sa mu predstavil a ihneď mu objasnil dôvod svojej návštevy.

„Dobrý deň, mám vážne podozrenie, že ste včera v noci vykradli byt vášho suseda. Potrebujem teda vašu výpoveď a následne prehľadám váš byt. Podľa informácií od poškodeného suseda malo dôjsť ku krádeži včera v noci. Zatiaľ, čo bol váš sused vo vašom byte na vianočnom večierku, spieval koledy pod krásne rozsvieteným stromčekom spolu s vašou rodinou a bavil sa, vy ste mu z jeho bytu ukradli množstvo hodnotných vecí.“

Muž sa viditeľne čudoval a ihneď sa voči výpovedi svojho suseda rázne ohradil. „Ten sused je obyčajný klamár! Vôbec neoslavoval včerajší večer s mojom rodinou a už vôbec nie v našom byte. Sotva sme včera stihli na rýchlo vyzdobiť byt, ihneď sme už v poobedných hodinách šli k našim priateľom a večer sme strávili u nich doma. Do nášho bytu sme sa vrátili krátko po polnoci a ihneď sme šli všetci spať. Ak chcete, pôjdem zobudiť moju ženu a deti a tí vám potvrdia, že vravím pravdu!“

Inšpektor však mužovu ponuku ihneď s úsmevom zamietol. „Nemusíte nikoho budiť, už je mi viac než jasné, že váš sused je obyčajný klamár.“

Ako to, že inšpektor odhalil klamstvo suseda tak rýchlo?

Bytový komplex v New Yorku

brightside.me

Predstavme si nasledujúcu teoretickú situáciu. Existuje istý bytový komplex v New Yorku a v tomto bytovom komplexe žije dokopy 100 manželských párov. Ak jeden manžel podvádza svoju manželku s inou, jeho manželka o tom nemá ani potuchy. Kvôli klebetám sa však o jednom neverníkovi rozšíria reči u všetkých ostatných manželiek. Ak sa podvádzaná manželka dozvie o nevere svojho manžela, nasledujúce ráno ho zabije. Predstavme si, že niekto pošle anonymný email všetkým ženám v bytovom komplexe s informáciou, že aspoň jeden manžel je svojej žene neverný.

Koľko manželov bude zavraždených a koľko nocí vraždy potrvajú?

Správne odpovede:

1. Kto ukradol náramok na pláži?

Keďže v okolí deky, na ktorej ležala okradnutá žena neboli žiadne stopy v piesku, páchateľ musel ukradnúť náramok bez toho, aby sa k žene fyzicky priblížil. Vinníkom je v tomto prípade chlap s udicou, pomocou ktorej mohol šperk ukradnúť i z diaľky bez toho, aby zanechal akékoľvek stopy.

2. Kto je unikajúcim zločincom pri rieke?

Ako sa spomína v úvode príbehu, rieka bola veľmi hlboká a búrlivá. Ak by sa unikajúci zločinec rozhodol vstúpiť do takejto rieky, takmer určite by sa utopil alebo by ho voda nemilosrdne unášala dole prúdom. Podozrivý sa teda isto nachádza na rovnakom brehu ako inšpektor a detektív.

3. Ako odhalil inšpektor klamstvo suseda?

Inšpektorovi stačil pohľad do interiéru bytu. Vianočný stromček je síce ozdobený, no chýba mu jedna z farebných žiaroviek. Kvôli tomu by nemohol vôbec svietiť a susedova „rozprávka“ o spievaní kolied pod rozsvieteným stromčekom je teda zjavná lož. Muž vravel pravdu a v zhone pred návštevou ani nestihol skontrolovať, či stromček svieti alebo nie. Preto bolo inšpektorovi jasné, že sused vo svojej výpovedi klamal.

4. Koľko manželov bude zavraždených a koľko nocí to potrvá?

Všetci muži, ktorí boli neverní (n) budú zavraždení svojimi manželkami. Počet nocí, počas ktorých prídu manželky na neveru svojich manželov je o jeden menej (n-1), ako je počet neverných manželov.

Vieme, že podvádzaná manželka sa o nevere svojho manžela v ten deň nedozvie a dopočuje sa len o nevere iných manželov. Všetky ženy z anonymného mailu vedia, že podvádza aspoň jeden manžel. Ak by podvádzal jeden muž, manželka by nepočula o žiadnej nevere iných a preto  by ihneď zistila, že neverníkom je jej manžel. Ak by podvádzali dvaja muži, obe manželky neverníkov by sa z klebiet dopočuli o jednej nevere a v nasledujúce ráno by očakávali vraždu. Ak by nebol neverník zavraždený, automaticky by vedeli, že sa jedná o ich manžela. Podľa tejto logickej postupnosti vieme, že počet nocí, po ktorých by neverníci zomreli je o jednu menej, ako je počet neverných manželov.

Dokázali ste vyriešiť všetky hádanky? Ktorá vás potrápila najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: 9 neuveriteľných dôkazov toho, že v živote sa obklopujeme samými polopravdami. A zďaleka nie iba pri potravinách!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), brightside.me

0
Komentovať (0)