Ak máte 3 minúty času, máte čas aj na tieto 3 cviky. Výzva, s ktorou pôjde chudnutie do plaviek oveľa ľahšie

Lucia Mužlová Zdravie

Nedostatok času je v dnešnej dobe celkom dobrá výhovorka. Nebudeme si predsa klamať. Všetko je to o prioritách, ktoré uprednostňujete. Ak si namiesto varenia zdravej večere (ktorú budete mať aj nasledujúci deň aj na obed) radšej vyjdete s kamarátkami na kávu, nedostatok času je len výhovorka. Ak vás trápi, že nemáte čas na cvičenie a chceli by ste s ním začať, máme pre vás dva horúce tipy.

Na tieto cviky budete potrebovať doslova len 3 minúty, ak si chcete čas strávený cvičením zvýšiť, je to len a len na vás. 3 minúty si však nájde každý. Snažte sa za celkový čas urobiť čo najviac opakovaní. Kolá by mali mať 20 sekúnd a opakovať by ste ich mali celkovo 3-krát.

Dvíhanie panvy

Ľahnite si na podložku, ktorú si dáte k stoličke alebo k posteli. Lýtka si vyložte hore tak, aby tvorili pravý uhol so stehnami. Ruky dajte vedľa tela a dvíhajte panvu čo najvyššie. Hore by mal byť pohyb rýchly a dynamický, smerom nadol zase o trochu pomalší, tak, aby ste cítili, ako svaly pracujú.

Kliky trochu inak

Ruky umiestnite na podložke tak, aby boli na šírku ramien. Chodidlá sú blízko pri sebe a zdvihneme celé telo tak, aby sme sa prehli v páse. Ruky pomaly zohýname v lakťoch, telo máme napnuté a trup smeruje nadol ako keby ste šli do kliku. Potom sa z lakťov vystrieme do polohy ako pri planku na celých rukách. Opakujeme čo najviackrát počas 20 sekúnd.

Plank

Ľahnite si na brucho a na lakte (alebo aj na celé dlane), trup potom zdvihnite, spevnite celé telo a dýchajte do bránice. Telo by malo byť v jednej rovine a navažovať by ste sa mali na lakte. Hlava je taktiež v jednej rovine s telom. V momente, kedy by sa vám chrbát prehol a vytvoril by oblúk v tvare písmena „U“, prestaňte s cvikom, už nemá žiadny účinok a vaše svaly sú unavené.

Pozri aj: 28-dňová výzva chudnutia do plaviek: Len 4 minúty denne zmenu si všimne každý vo vašom okolí

Lucia M.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: