Ak nechcete vyzerať ako stará dievka, tieto druhy oblečenia nikdy nekombinujte! Ide o najväčšie módne prešľapy, ktoré sa u nás už žiaľ celkom udomácnili

Monizz Móda

Naučte sa, ktorým kombináciám odevov by ste sa mali naozaj vyhnúť, a to aj napriek tomu, že sú u nás už celkom zaužívané. Nezapchávajte si uši a nezakrývajte si oči. Možno práve vám tento článok pomôže predísť niečomu nepríjemnému.

pixabay.com

Žien, ktoré by boli schopné skombinovať aj neskombinovateľné, žiaľ nie je málo. Dnes máme vďaka módnym časopisom, modelkám poobliekaným na každom rohu, ale aj propagačným katalógom z obchodov presne nalinkovanú predstavu, čo s čím nosiť a čo je módne. Nie každý to však rešpektuje. Niekedy je to fajn, no niekedy je to aj celkom na škodu.

Dlhá sukňa, vysoké čižmy

Úzke sukne s dĺžkou pod kolená a vysoké čižmy. Aj keby ste boli štíhla ako palička, táto kombinácia z vás spraví mohutnú a masívnu ženu, absolútne zabije všetku ženskosť. Keď máte radi úzke elegantné sukne, skúste si k čižmám obliekať tie nad kolená. Kúsok nohy vám jednoducho musí byť vidieť.

pixabay.com

Kožená kráľovná

Kožené nohavice, kožené tričko, kožená bunda, kožené všetko. Nie! Jediná výnimka sa udeľuje v prípade, že ste motorkárka.

pixabay.com

Bunda a elegancia

Zapamätajte si, bunda je k športovým odevom. K elegantným nohaviciam alebo sukni sa bunda jednoducho neoblieka. Je to príšerné, nevkusné, neelegantné a neženské. Načo máme kabáty?

Športové nohavice a podpätky

Podobnou módnou katastrofou sú aj športové nohavice, väčšinou teplákového materiálu v kombinácii s ihličkami či inými vysokými podpätkami. Viete, športové sa od klasického preto odlišuje, lebo ide o odlišné štýly. A dve odlišné veci sa len ťažko dajú skombinovať tak, aby vyzerali pekne. Skúste ihličky nosiť k elegantným veciam a tepláky k teniskám.

pixabay.com

Skrátený top a legíny namiesto nohavíc

Legíny sú vynikajúcou možnosťou, ak máte dlhšie tričko, košeľu či iný ležérny kúsok. Krátke topy sú zasa určené v prvom rade pre mladšie ročníky, rozumej tínedžerky, no keď sa ich už rozhodnete obliecť, aspoň dbajte na to, aby ste si ich nedali k legínam, ale napríklad k džínsom.

wikimedia.org

Nadrozmerné veci

Nadrozmerné veci alebo oversize sú ešte stále veľmi in. Nič proti nim nemáme, ibaže nie je veľmi pekné, ak si dáte oversize nohavice a oversize vršok. Či už kombinujete oversize elegantné alebo oversize športové, dbajte na to, aby bol nadrozmerný kúsok len jeden jediný.

pixabay.com

Čiapka, šál a rukavice v jednej farbe

Zimná móda farbám akosi nepraje, alebo aspoň nie v bežne dostupných cenových kategóriách, preto sa akosi prirodzene uchyľujeme k oživovaniu zimných outfitov farebnými doplnkami. Najvďačnejšie na túto úlohu sadnú šály a čiapky, prípadne rukavice. Dbajte však na to, aby ste nemali čierny kabát a čiapku, šál aj rukavice v tej istej farbe. Nie, nie.

pixabay.com

Tričká nad pupok a bedrové džínsy

Aj keď bol tento „objav“ prinesený do našich končín ešte okolo roku 2000, pretrváva dodnes. Ak máte vypracované bruško a túžite ho ukázať svetu, zvoľte aspoň džínsy s vyšším pásom, vyzerá to elegantnejšie a vašu postavu to opticky predĺži.

twitter.com

Silonky do snehu

Aj keď idete na rodinnú oslavu, k zimným veciam sa dajú skutočne skombinovať aj nepriehľadné pančuchy. A vyzerá to oveľa krajšie ako keď si ku kabátu, v tom horšom prípade k bunde, oblečiete sukňu a letné silonky. Voľte silonky iných farieb, ideálne čierne, hnedé či grafitové.

pixabay.com

Silonky v sandálikoch

Topánky s otvorenou špičkou a sandáliky patria na bosú nohu. Pri topánkach s otvorenou špičkou sa dajú kúpiť silonky so špeciálnym spôsobom obúvania, no pri sandálikoch jednoducho iná možnosť neexistuje. Nech sa deje čokoľvek, silonky vytŕčajúce v otvorenej topánke patria medzi najväčšie faux pas.

Sloboda sebavyjadrenia platí aj v móde, o tom bez debaty. No trochu vkusu a inšpirácie nikdy nepadne zle, obzvlášť, ak móda nie je celkom vaša parketa.

Pozri aj: Otestujte svoju intuíciu! Pozrite sa pozorne na obrázok a odpovedzte na jednoduchú otázku: Ktorá žena je matkou dieťaťa?

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: