Ak ste na raňajky jedávali vajíčka a bolo vám z nich zle, mali by ste vedieť toto!


Každý deň sa nám darí bombardovať žalúdok nesprávnymi kombináciami a pritom vlastne ani nevieme, čo robíme zle. Jedávate často vajíčka? Ak áno, tento článok je určený pre vás. Žalúdku totiž môžu uškodiť aj celkom bežné a dokonca zdravé potraviny. Teda v prípade, že ich nesprávne skombinujete.

takprosto.cc

Časté preháňanie, kŕče v bruchu po raňajkách alebo po večeri môžu spôsobiť aj vajcia v kombinácii s niektorými ďalšími potravinami. Vajíčka sú veľmi zdravé, a preto by ste ich rozhodne nemali prestať jesť. Dbajte však na to, čo si k nim dávate. Dnes vám prezradíme, s čím sa vajcia v žalúdku radi bijú.

Ryby

Nikdy nekombinujte k rybaciemu šalátu alebo k samotnej rybe varené ani nijako inak tepelne upravené vajce. Okrem toho, že táto kombinácia vám najskôr neurobí dobre, ukracujete sa aj o pozitívne látky, ktoré vajcia v rybe neutralizujú. Medzi inými hlavne vitamín B7.

Ryža

Zostala vám z obeda ryža a mäso už nie, tak prečo si ju nespraviť večer s vajíčkom? Aj takéto zvyky na Slovensku máme a mnohým kombinácia vajec a ryže nerobí dobre. Ani vo sne by ich však nenapadlo, že to môže byť práve vajíčkovou ryžou.

takprosto.cc

Zemiaky

Nerozlučná dvojica – vajcia a zemiaky – nemôže existovať vedľa seba ani v obľúbených majonézových šalátoch. Zemiaky obsahujú minerály, ktoré bránia vstrebávaniu železa a vápnika vo vajci. Je dokázané, že z tieto dve zložky spolu sú zle stráviteľné a nabúravajú správne trávenie.

takprosto.cc

Mlieko

Vajcia a mlieko nie sú tou najlepšou kombináciou. Mlieko samotné vo všeobecnosti mnoho ľudí preháňa, čo v konečnom dôsledku nie je najhoršie, najmä ak máte problémy s pravidelným vyprázdňovaním. Ak si však nechcete koledovať o poriadne kŕče v bruchu, mlieko s vajcami radšej nejedzte.

Syr

Paradoxne, to čo bežne jedávame na večeru na chlebe, nie je pre náš tráviaci trakt práve najšťastnejším riešením. Telo sa oveľa ľahšie vysporiada s jedným zdrojom živočíšnych bielkovín naraz ako s dvoma. Ak si dáte na raňajky vajcia so syrom, očakávajte ťažobu prinajmenšom dopoludnia.

takprosto.cc

S čím ich teda môžem jesť?

Vajíčka sú v tele dobre znášané s ovocím a zeleninou, no aj tu sú isté obmedzenia, ktoré by mohli dopadnúť behaním na záchod. Vajcia radšej nekombinujte so zelenou zeleninou, brokolicou a inými druhmi, ktoré neobsahujú škrob. Takisto ich žalúdok dobre znáša v spojení s tukmi, čiže majonézou, maslom či smotanou, a to hlavne živočíšneho pôvodu.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov