Ak ste sa narodili v septembri, máme pre vás dobrú správu. Podľa výskumu ste chytrejší, ako ostatní ľudia

Lucia Mužlová Ešte viac

V notoricky známej piesni „Wake me up when September ends“, od kapely Green Day nie je tento mesiac zvolený náhodne. Končí sa leto a s ním spojená pohoda a na jej miesto nastupujú školské povinnosti. Dni sú čoraz kratšie a sychravejšie a noci zasa čoraz dlhšie a chladnejšie. September je skrátka vážnym kandidátom na najhorší mesiac v roku a väčšina z nás, by ho po vzore kapely Green Day najradšej celý prespala.

Podľa najnovších zistení je to ale pre ľudí, ktorí v tento mesiac oslavujú svoje narodeniny, úplne iný príbeh. Výskum totiž naznačuje, že byť narodený v septembri je asi ten najlepší štart do života, aký by sme si vôbec mohli priať.

Šťastný mesiac

Výskumný tím zložený z vedcov z troch špičkových severoamerických univerzít – univerzity v Toronte, univerzity na Floride a Northwesternskej univerzity v štáte Illinois – totiž prišiel k nečakanému záveru. Po preštudovaní obrovského množstva dát s istotou prehlásili, že ľudia narodení v septembri majú najväčšiu šancu byť v živote úspešní. Pri tomto tvrdení vychádzajú z historických záznamov, ktoré im poskytli školy naprieč celým štátom Florida. Zistili, že ľudia narodení v tento mesiac sa oveľa zriedkavejšie ocitli vo väzení a naopak, prekvapivo veľké percento z nich získalo vysokoškolský titul, či viedlo usporiadaný a šťastný život.

Newborn

Dôvod je veľmi jednoduchý

Podľa vedcov zohráva veľkú úlohu samotný školský systém. Ten je nastavený tak, že deti narodené na začiatku školského roka, teda v septembri, sú vo svojom ročníku vždy najstaršie a tým pádom aj najvyspelejšie, čo zohráva dôležitú úlohu hlavne v období puberty. Vtedy sa totiž najintenzívnejšie formuje detská psychika a práve deti, ktoré sú v tomto období „najdospelejšie“, vedia pubertou prejsť bez problémov a odnesú si z nej iba to najlepšie.

Preto už pre vás nebude žiadne prekvapenie, že podľa výskumu sa v škole darí najmenej práve deťom, ktoré sa narodili auguste. Tento mesiac je totiž na úplnom konci akademického roka, čo má za následok, že tieto deti sú v školských triedach vždy najmladšie a teda najmenej vyvinuté.

Foto: Pixabay

Ak sa teda snažíte priviesť na svet svojho potomka, najviac by ste sa mali snažiť práve v decembri. Úprimne – v tento mesiac je vonku aj tak príšerne a žiadnu lepšiu aktivitu, ako je túlenie sa pod teplou perinou s partnerom, aj tak nevymyslíte.

ladbible.com

0
Komentovať (0)