Ak uvidíte na cestách takéto odstavené autá, v žiadnom prípade nezastavujte. Ide o premyslený trik podvodníkov

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

V sobotu Polícia Slovenskej republiky zdieľala dôležitý odkaz pre všetkých, ktorí dennodenne prechádzajú naše cesty na autách. Popri cestách sa miestami našli odstavené drahšie autá s rumunskou ŠPZ. Polícia odporúča nezastavovať, aj keď by ste chceli pomôcť.

Pozor na odstavené autá

Je úplne bežné, že ak na ceste vidíme odstavené auto, výstražný trojuholník a človeka vo veste, ktorý na nás máva, zastavíme a ak je to potrebné, snažíme sa pomôcť. Práve na dobrotu ľudí sa ale spoliehajú aj podvodníci, preto, ak sa vám vodič a odstavené auto nebudú pozdávať, radšej nezastavujte. Konkrétne prípady mali na autách rumunské ŠPZ a väčšinou sa jednalo o vozidlá značky Audi.

NENECHAJTE SA OKLAMAŤ!

NENECHAJTE SA OKLAMAŤ!Počas letného obdobia sa na viacerých úsekoch diaľnic aj na území bratislavského kraja častejšie stretávame s prípadmi podvodníkov, ktorí predstierajú poruchu na motorovom vozidle. Snažia sa tak zastaviť iných účastníkov cestnej premávky a následne sa od nich pokúšajú vylákať finančnú hotovosť.Príkladom by bol pravdepodobne aj vodič tmavomodrého Audi s nemeckým evidenčným číslom, občan Rumunska, ktorý sa spolu so svojou spolujazdkyňou, tiež občiankou Rumunska, snažil blokovať ostatných účastníkov cestnej premávky za účelom zastavenia a následného fingovania poruchy na vozidle. Za poskytnutie finančných prostriedkov tieto osoby zvyknú ponúkať napodobneniny rôznych cenných predmetov.V tomto prípade však k takémuto podvodnému konaniu nedošlo, avšak uvedenému vodičovi bola uložená bloková pokuta vo výške 140,- Eur za nedanie prednosti v jazde, nesprávnu jazdu v jazdných pruhoch a jazdu po krajnici.Preto buďte v takýchto prípadoch aj počas obdobia letných dovoleniek obozretní a nenechajte sa od podvodníkov nachytať. V prípade, ak tieto osoby predstierajú, že sa ocitli v núdzi, odporučte im kontaktovať niektorú zo záchranných zložiek, prípadne tak rovno urobte sami. Za žiadnych okolností však nedávajte peniaze neznámym osobám, ani od nich nič nekupujte.

Gepostet von Polícia SR – Bratislavský kraj am Freitag, 2. August 2019

Ako informuje Polícia na svojich sociálnych sieťach, príkladom by bol pravdepodobne aj vodič tmavomodrého Audi s nemeckým evidenčným číslom, občan Rumunska, ktorý sa spolu so svojou spolujazdkyňou, tiež občiankou Rumunska, snažil blokovať ostatných účastníkov cestnej premávky za účelom zastavenia a následného fingovania poruchy na vozidle.

Za poskytnutie finančných prostriedkov tieto osoby zvyknú ponúkať napodobneniny rôznych cenných predmetov.V tomto prípade však k takémuto podvodnému konaniu nedošlo, avšak uvedenému vodičovi bola uložená bloková pokuta vo výške 140,- Eur za nedanie prednosti v jazde, nesprávnu jazdu v jazdných pruhoch a jazdu po krajnici.

Preto buďte v takýchto prípadoch aj počas obdobia letných dovoleniek obozretní a nenechajte sa od podvodníkov nachytať. V prípade, ak tieto osoby predstierajú, že sa ocitli v núdzi, odporučte im kontaktovať niektorú zo záchranných zložiek, prípadne tak rovno urobte sami. Za žiadnych okolností však nedávajte peniaze neznámym osobám, ani od nich nič nekupujte.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: