Ak uvidíte svoje dieťa v tejto situácii, okamžite zakročte. 10 rád pre rodičov, ktorými môžete zachrániť život

Monika Miková

Foto: pixabay

Leto sa nám všetkým spája s radosťou, slnkom a s vodou. Napriek tomu je veľmi dôležité, aby sme dbali na zvýšenú opatrnosť, a to najmä vtedy, keď sme s našimi deťmi v blízkosti vody. Stačí len pár minút, aby sa náš život obrátil na katastrofu. Prečítajte si niekoľko bezpečnostných rád od matky, ktorá ich uverejnila vo svojom statuse. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Natalie Livingston je matkou na plný úväzok, ktorá má mnoho skúseností s tým, ako by sa rodičia a deti mali správať, ak sa vydajú na výlet k vode. V danom odbore pôsobí už viac ako 25 rokov a vystriedala viacero pozícií od plavčíka až po manažérku vodného parku. Taktiež je aj matkou dvoch detí, takže dobre pozná situácie, ktoré niekedy môžu vyústiť až do bezprostredného nebezpečenstva.

10 Water Safety Tips: From a Mom Who Investigates DrowningsI investigate drownings. I understand the realities of what…

Gepostet von Aquatic Safety Connection am Samstag, 6. Juli 2019

Nedávno usporiadala párty pre svoju dcérku a jej softballový tím, s tým že bola prekvapená, koľko rodičov na ňu apelovalo s tým, aby dávala veľký pozor na ich deti. Obávali sa, že sa môže stať tragédia a tak poučovali aj svoje deti samotné. Natalie preto po párty prišla domov a spísala niekoľko rád pre rodičov. Jej rady sa rýchlo rozšírili prostredníctvom sociálnych sietí a vyslúžili si až 28 000 zdieľaní. Dodnes jej príspevok videlo viac ako 3,1 milióna používateľov. Príspevok začína tým, že mamička skúma topenie sa a rozumie tomu, čo všetko sa pri nevinnom plávaní môže stať.

10 bezpečnostných rád

  • Poznať pravidlá správania sa pri vode a dodržiavať ich.
  • Poznať následky, čo všetko sa môže stať.
  • Určite deťom hranice, kde všade môžu plávať a za akých podmienok môžu skákať do vody a pod.
  • Naučte deti rešpektovať vodu, nie však mať z nej strach a úzkosť. Niektoré deti si uvedomujú, že voda je nebezpečná, ale pláže, vodné parky a atrakcie na ne pôsobia veľmi lákavo.
  • Uvedomujte si hĺbku bazéna, pretože vaše dieťa ju možno ešte nechápe. Veľa bazénov je označených len výškou, prípadne vekom, čo nie je správne. Ak im dáte nejaké prirovnanie, bude to pre ne ľahšie. Napr. voda po členky, kolená a podobne.
  • Poznajte plavecké zručnosti svojho potomka.
  • Naučte dieťa ponoriť sa.
  • Naučte svoje dieťa ako utiecť od slabšieho plavca, ktorý by sa ich snažil potopiť. Topiaci sa nikdy nechce ísť pod vodu.
  • Investujte do plavecký lekcií pre svoje deti.
  • Investujte do nafukovacích rukávnikov, ktoré uľahčia učenie sa.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagram

 

Post zdieľa Nicole Coey Kulás, RDH, roztrhnutie (@smile_at_coeykul) na

Ak svoje dieťa vychováte správne, stane sa dobrým plavcom a dokonca môže pomôcť i iným deťom a zachrániť im život. „Som rada, že môj príspevok sa začal šíriť prostredníctvom internetu, ukazuje to koľko málo niekedy vieme o takejto základnej téme,“ dodala Natalie v ďalšom statuse. Dokonca si aktívna mamička založila novú stránku na Facebooku s názvom Aquatics Safety Connection pre otázky ľudí.

Najnovšie články