Ak uvidíte svoje dieťa v tejto situácii, okamžite zakročte. Títo rodičia nestihli zareagovať a trojročný chlapček prišiel o život

deti, bazén

Foto: pixabay

Leto sa nám všetkým spája s radosťou, slnkom a s vodou. Napriek tomu je veľmi dôležité, aby sme dbali na zvýšenú opatrnosť, a to najmä vtedy, keď sme s našimi deťmi v blízkosti vody. Stačí len pár minút, aby sa náš život obrátil na katastrofu.

Nedávno svet šokovalo, keď spevák a skladateľ Granger Smith na svojom Instagrame oznámil, že prišli o svojho syna Rivera. Stačila len chvíľka nepozornosti a ich trojročný syn sa utopil v bazéne, napriek najväčšej snahe o záchranu jeho života. O smrti svojho syna informujú verejne, pretože chcú varovať aj ostatných rodičov, aby dávali pozor a aby si uvedomovali, že život je krátky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Granger Smith (@grangersmith),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Amber Smith (@amberemilysmith),

„Po tragickej nehode a napriek obrovskému úsiliu lekárov sa Rivera aj tak nepodarilo oživiť. Amber a ja sme sa rozhodli povedať naše posledné zbohom a darovať jeho orgány, aby ostatné deti dostali druhú šancu na život,“ napísal v srdcervúcom príspevku na sociálne siete.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Granger Smith (@grangersmith),

Tragédii sa dá predchádzať

Práve v lete je šanca na takéto tragédie oveľa vyššia, keďže sa pri vode vyskytuje oveľa viac ľudí a rodičia svoje deti berú na výlety s možnosťou okúpať sa. Je však dôležité, aby sme mysleli vždy na bezpečnosť, a to v prvom rade u mladších detí, ktoré ešte nevedia plávať. Vyhliadka na to, že sa dieťa môže utopiť, je hrozná a nikto nechce na to ani len pomyslieť. Prevencia je však veľmi dôležitá, a to hlavne v období, kedy budete pri bazéne tráviť veľa času.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa San Mateo County Firefighters (@smcofirefighters),

Zásady bezpečnosti

AAP vytvorilo niekoľko zásad, ktoré by mali rodičia dodržiavať pri bazéne a držať sa ich, nech sa deje čokoľvek.

  • NIKDY nenechávajte dieťa v alebo pri bazéne osamote. Naozaj nikdy, a to ani na malú chvíľku. Poctivý dohľad je proste záruka toho, že sa nič nemôže stať, takže sa uistite, že na svoje dieťa vždy vidíte a neupriamte svoju pozornosť inam.
  • Vždy by mal byť prítomný dospelý človek, ktorý vie plávať a poskytovať prvú pomoc. V prípade, že sa vyskytne nejaký problém, môže takýto človek okamžite zasiahnuť.
  • Dodržiavajte „dotykový dohľad“. To znamená, že keď ste so svojím dieťaťom v bazéne, mali by ste ho mať vždy najďalej na dĺžku svojej paže, aby ste ho mohli zachytiť.
  • Keď máte bazén doma, je vhodné, aby ste ho mali určitým spôsobom oplotený, hlavne v prípade, že chcete niekedy nechať dieťa vonku aj osamote. Takto môžete predísť tomu, že do neho dieťa znenazdajky spadne.
  • Majte pri bazéne vždy záchranárske pomôcky. To je základ, ktorý skutočne môže pomôcť.
  • Je pravdou, že deti od jedného roka, ktoré absolvovali nejaký kurz plávania, majú nižšie riziko utopenia. Napriek tomu to neznamená, že môžete vaše dieťa nechávať osamote.
  • Keď je to možné, naučte svoje dieťa plávať. Práve to môže najviac znížiť riziko utopenia.
  • Ak sa stane, že sa vám dieťa stratilo z dohľadu, v prvom rade ho hľadajte priamo v bazéne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Natasha Kalita (@natashakalitadesign),

Bezpečnosť nadovšetko

Nikto nechce myslieť na to, čo sa môže jeho dieťaťu stať. Každý z nás sa v prvom rade sústredí na radosť z vody, ale naozaj podstatné je, aby bol pri dieťati vždy niekto, kto vie plávať, aby ho mal vždy niekto pod dohľadom a aby za žiadnych okolností nezostávalo v bazéne alebo v okolí bazéna osamote.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: