Ak vám volá neznáme číslo a povie túto vetu, okamžite hovor zrušte. Môžete sa tak vyhnúť podvodu


Svetom koluje nový podvod. Áno, je to prípad už aj Európy a podľa všetkého sa prvé prípady objavili aj na Slovensku. Cieľom tohto podvodu je nahrávanie vašeho hlasu a neskôr využiť úseky vašeho rozhovoru proti vám. Povieme vám, ako takýto rozhovor prebieha a čo v tomto prípade máte robiť.

V týchto prípadoch vám väčšinou volá automat, čiže sa nejedná o klasického pracovníka, ktorý sa s vami rozpráva a niečo sa vám snaží predať. Samotný hovor začína úplne nevinne. Príjemný ženský hlas vám ponúka nejakú službu, no kadencia slov je taká rýchla, že jednoducho nestihnete povedať: „Prepáčte, nemám záujem.“

Keď sa už konečne odhodláte hovor prerušiť a uvedomíte si, že sa jedná o tzv. robotcall, hlas sa vás opýta: „Počujeme sa dobre?“, v tomto okamihu by ste mali telefón položiť a hovor ukončiť.

telefon1
flickr.com

V prípade, že by ste na otázku odpovedali –„Áno“, subjekt na druhej strane by si vašu odpoveď nahral a upravil tak, aby to znelo, že ste odsúhlasili nejakú ponuku. Neskôr by ste mohli byť zavalení poplatkami, ktoré ste v podstate neodsúhlasili.

Najviac sa takýto prípad podvodu vyskytol v USA a Kanade. Najlepší spôsob ako sa chrániť je, že nebudete dvíhať neznáme čísla, prípadne čísla, ktoré sa vám nezdajú ako slovenské. Veríme, že takýto hovor nikdy neobdržíte, no v prípade, že by sa tak stalo, viete, čo máte robiť.

Pozri tiež: Pamätáte sa? Takto sme sa niekedy hrávali na detských ihriskách hneď vedľa domu

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), dailydot.com


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));