Aké číslo chýba na obrázku? 4 rýchle testy, ktoré dokážu vyriešiť len skutočne pozorní ľudia. Dokážete to aj vy?

Banana Ešte viac

Niekedy sa snažíme zvládať situácie a drobné detaily, ktoré sú kľúčovým faktorom, nám unikajú. Inokedy zas hľadáme malé, skryté “zádrhle” a v skutočnosti máme pravú podstatu pod nosom. Nevšimnúť si dôležité veci je pre ľudí bežné, no niektorí z nás sú nesmierne bystrí a vždy pozorní. Patríte k týmto ľuďom? Dokážete odhaliť správne odpovede nasledujúcich testov?

4 nasledujúce testy vám napovedia viac o vašej pozornosti. Dokážete sa sústrediť, všimnúť si chytáky a nájsť všetky dôležité detaily? Prezrite si nasledujúce úlohy, odpovedajte si na otázky a odpovede si pokojne zapíšte. V závere článku sa dozviete správne odpovede.

Vyriešte príklad

adme.ru

Koľko trojuholníkov je na obrázku?

adme.ru

Nájdite 2 rovnaké objekty do 10 sekúnd

adme.ru

Ktoré číslo chýba?

adme.ru

Odpovede:

adme.ru

Keďže má násobenie prednosť a sčítavať môžeme až potom, začíname príklad skoro od konca. Práve tento fakt považuje mnoho ľudí za rozhodujúci a vidí v ňom chyták tohto príkladu, preto sa väčšina uspokojí s chybným výsledkom 12. Len málokto si však všimne, že na konci riadkov nie je znamienko plus a nezačína sa ním ani nasledujúci riadok. Aj keď je to ne netypické, v príklade je na konci prvého i druhého riadka číslo 11, je však rozdelené na dve cifry. Príklad by ste vyriešili poľahky, ak by sme ho napísali v jedinom riadku.

adme.ru

Rôznym rozkladom tohto geometrického útvaru je možné nájsť až 35 trojuholníkov. Len skutočne pozorný a precízny človek ich dokáže spočítať všetky bez toho, aby niektoré vynechal alebo spočítal viackrát.

adme.ru

Nájsť rovnaký symbol nie je nejak špeciálne náročná úloha a zvládne ju aj malé dieťa. Problém ale nastáva v prípade, že to máte stihnúť do niekoľkých sekúnd. Mozog väčšiny ľudí reaguje na časovú tieseň stresom a ak nás tlačí čas, myslíme len na odpočítavanie sekúnd. To následne sťaží našu schopnosť sústrediť sa na zadanú úlohu. Veľa ľudí nedokáže pod stresom pracovať a robí mnoho chýb.

adme.ru

Asi najjednoduchšia úloha, ktorá však naberá na obtiažnosti, pokiaľ ju chcete vyriešiť do niekoľkých sekúnd. Zvládli ste ju do 10 sekúnd alebo vám prejdenie číslic trvalo omnoho dlhšie?

Pokúste si svoje odpovede porovnať s priateľmi alebo rovesníkmi. Ako je na tom vaša pozornosť a schopnosť riešiť úlohy pod nátlakom času? Podeľte sa s nami o vaše výsledky alebo názory na dané úlohy v komentároch.

Pozri aj: 18 geniálnych tajomstiev krásy a tipov, ktoré z vás každý deň urobia dokonalú ženu a okamžite ich začnete využívať

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), adme.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: