Ako bude vyzerať tento rok váš vianočný stromček? Hitom týchto Vianoc je práve táto originálna farba

Lucia Mužlová Návody

Všetci dobre poznáme čas Vianoc. Veľký zhon, vôňa škorice a medu, svetielkujúce okná na domoch, ale aj vianočný stromček. Každý z nás má na zdobenie stromčeka svoje metódy, a aj návrhy, ako by mal vyzerať. Niektorí majú rovnaký stromček už niekoľko rokov, iní zasa menia farbu a typ vianočného stromčeka každý rok. Ja osobne mám rada zmenu a každý rok sa snažím vymýšľať nové farebné kombinácie. Pri tomto type zdobenia musíte rátať s tým, že potrebujete naozaj veľa úložného priestoru na všetky ozdoby.

V tomto roku sú „in“ farby skôr zemitých odtieňov, no nechýba ani klasika, ako napríklad: zlatá, bordová, hnedá, staroružová, ale aj tmavomodrá. Mojou obľúbenou farbou na stromčeku je zlatá. Je to farba hojnosti, sviatkov, vo mne však evokuje aj spokojnosť a radosť. Začneme teda zlatou.

Zlatá farba

Je od dávna neodmysliteľnou farbou Vianoc tak ako červená a zelená. Najobľúbenejšou kombináciou ozdôb je zlato-červená. Ak sa pozriete na svoju obývačku a vidíte nábytok v rustikálnom štýle, mohutný gauč a dva ušiaky v hnedej farbe s krémovými taburetkami, ďalej vidíte nádherne ozdobený krb a veľký konferenčný stolík z masívneho dreva, je to jasné. K tomuto typu zariadenia sa zlatá farba hodí zrejme najlepšie.

Máte tu v harmónii štýl nábytku, farbu zariadenia, ale aj celkový dojem z výzdoby. Zlatá farba sa hodí k tmavému, ale aj bledému drevu, k látke a huňatým kobercom, ale aj k nalešteným parketám.

Na druhej strane sa však dá pracovať aj s bytom, ktorý je zariadený moderne, a to prostredníctvom ostatných dekorácií. Máme typ obývačky, kde je: konferenčný stolík zo skla, koženná biela pohovka a bledá podlaha. Keď si tu predstavíme zlatý stromček, nevieme si to predstaviť ako harmonický celok. Skúsili ste už však zvoliť tmavomodrú?

Pre tento typ zariadenia je vhodné doplniť tmavomodrú farbu z toho dôvodu, že vám pekne doladí klasickú zlatú farbu. Dodá vianočnému stromčeku šmrnc a celkovému zjavu bytu dostatočnú gráciu. Tu je niekoľko inšpirácií.

Bordová farba

Táto farba je veľmi špecifická, aspoň z pohľadu vianočnej výzdoby. Bordová farba sa najlepšie kombinuje práve s predchádzajúcou zlatou. Spojením týchto dvoch farieb dosiahneme originálne spojenie pocitu hojnosti a zároveň extravagancie. Tento farebný typ zdobenia odporúčam skôr do bytov, ktoré sú zariadené rustikálne a nachádzame v nich masívny nábytok.

Bordová farba má veľa odtieňov, na vianočné zdobenie však odporúčam tmavú vínovú, alebo naopak, ostrú. S touto farbou však musíme byť veľmi opatrní, aby vianočný stromček nepôsobil veľmi neohrabane. S kombináciou zlatej vám však vianočný stromček bude vnášať do bytu teplé odtiene a bude pôsobiť veľmi elegantne.

Hnedá farba

Túto farbu radíme k základným zemitým odtieňom. Avšak čo sa týka hnedej, odporúčame vám kombinovať ju vždy s nejakou doplňujúcou farbou, či už žltou, zlatou, alebo červenou. Hnedý vianočný stromček je u nás na Slovensku zatiaľ skôr neobvyklosť ako tradícia.

View this post on Instagram

Happy monday friends!! I hope you all had a productive weekend and are ready to tackle this Thanksgiving week. I was able to finally get the dining room tree up but because the house is still somewhat of a mess, all I have is another close up shot😆😉. I seriously wish I had a magic wand to make all my wishes come true. Clean up would be at the top of the list!! Back to the tree, this might my favorite this year! I am referring to it as the chocolate goodness😋😋. I wish you all a fantastic week!! . . . . . . . . . . . . #vli #victorialambertinteriors #chocolatey #brownchristmastree #merrymerrydecor #myseasonaldecor #monochromatic #christmaslights #ourdecortour #dailydecordetail #roomfordecor #dunnyourlife #housebeautiful #myholidaydecor #myholidaystyle #beautifulliving #traditonalchristmas #traditionalhome #bhg #houzz #hgtv #decoraddictsunite #decoraddictsunite

A post shared by Victoria (@victorialambertinteriors) on

Keď však farby správne nakombinujete, vianočný stromček vám budú všetci závidieť, pretože bude iný, zároveň bude mať dostatočnú gráciu, čo sa na tento vianočný čas skvele hodí.

Tento typ farieb sa najviac hodí k moderne zariadeným bytom, k malým kúskom nábytku a nezvyčajným tvarom. Najlepšie je, ak prispôsobíte dekorácie na stromčeku k výzdobe celej obývačky.

Staroružová farba

Máme tu ďalšiu veľmi špecifickú a neobyčajnú farbu. Pre Vianoce je táto farba veľmi osobitá a skôr je to farba pre odvážlivcov a nadšencov pre extravangciu. Ak ste tento typ človeka, staroružová je pre vás to pravé.

Túto farbu vieme najlepšie kombinovať s bielou a striebornou. Tým, že je táto farba extravagntnejšia, najlepšie pôsobí v prostredí moderne zariadených bytov.

https://www.instagram.com/p/BqSh8UwhFTw/

Platí tu však to isté ako pri hnedej. Keď sa rozhodneme pre tento odtieň, musíme myslieť na to, že zvyšok izby, v ktorej je umiestnený stromček, máme ladiť do rovnakej alebo aspoň podobnej farby. Ak si to neviete predstaviť, nech sa páči. Vybrala som pre vás pár návrhov.

Tmavomodrá farba

S touto farbou pracujem ja osobne každý rok. Z môjho pohľadu je to jedna z najjednoduchších farieb na kombinovanie. Hodí sa totiž aj k zlatej, aj k striebornej farbe. Čo sa týka zariadenia vášho bytu či domu, je táto farba neutrálna. Ak ju dobre skombinujete a zvolíte správny materiál, skvele vynikne v modernom, ale aj vo vidieckom či rustikálnom štýle.

Pri výbere pomeru modrej a zlatej alebo modrej a striebornej musíme byť veľmi opatrní. Keď chceme kombinovať zlatú, musíme si uvedomiť, koľko dreveného nábytku sa v obývačke nachádza. Ak prevažuje drevo nad látkou, na stromčeku by sa malo nachádzať viac zlatej farby. Ak však máte, práve naopak, viac látkoviny, na stromček doplňte modrú.

Čo sa týka striebornej farby, hodí sa k obývačke, kde prevažujú bledé odtiene, alebo naopak, žiarivé farby. Pri striebornej platí to isté, čo pri zlatej kombinácii. Keď máte viac látkoviny a kože, pridajte modrú, ak máte viac dreva a kovu, doplňte stromček striebornou farbou.

Každá táto farba je veľmi osobitná a je len na vás, ktorú si zvolíte. Vianoce sú sviatky pokoja a radosti, premyslite si preto, akú farbu by ste chceli, a ktorá najviac ulahodila vášmu oku. S týmito radami bude ozdobovanie zábava a navyše, na vašej nálade to určite pridá. Príjemné sviatky a pokojné zdobenie aj s týmito inšpiráciami.

View this post on Instagram

Can it be Christmas already pretty please 🙏🏻🎄. I figure if I just keep posting Christmas pics I’ll will it into existence 🤗. . 🧔🏻I’m a licensed Realtor / Associate Broker with Coldwell Banker Residential. I have a passion for beautiful homes, design & architecture 🏘. Be sure to check out my feed and say hello 👋🏻. . 📸: @dreamingofhomemaking . . #HGTV #homesweethome #architecture #design #designinspo #homedreams #customhouse #customhome #renovation #dreamhome #designbuild #interiordesigner #luxuryhome #luxuryhomes #beautifulhomes #realestate #igdaily #decorinspo #house #home #housedesign #interiorlovers #luxury #beautifulhome #houseandhome #christmas #christmasdecor #christmastree #christmasdecorations #christmasgifts

A post shared by Tom Bashe (@tom_bashe) on

View this post on Instagram

Today is #diythursday, so I posted a $2 tutorial for a bow Christmas Tree Topper. You can find it in my story highlights in my profile! And if a bow tree topper isn’t your thing, you can also use this tutorial to make bows for your Christmas presents! • TREE DETAILS: My Christmas tree is not the traditional red and green theme, it’s focused around white, rose gold, champagne, and black/white buffalo plaid! I made a lot of the ornaments on my tree, which I got from the DIY section at @michaelsstores. I bought 55 tiny filler ornaments in a pack of white, gold, and champagne for $13 from @athomestores. The donut and basketball at the top is also from @athomestores! The buffalo plaid snowflake garlands are from @hobbylobby and my mom made me the perfect tree skirt! And of course, my baby boy had to get in the picture! 🐾 • #christmastreedecorations #diychristmasdecor #diychristmastree

A post shared by Wedding Signage (@mebcalligraphy) on

Pozri aj: Konečne mám nápad, ako ozdobiť slávnostný stôl na Vianoce! 20+ geniálnych tipov, ktoré budete chcieť vyskúšať tohtoročné sviatky tiež

Lucia M.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: