Kožná lekárka radí: Prať podprsenky nestačí, takto často by ste si ich mali meniť. Mnoho žien nevie o tomto jednom probléme!

Monizz Ja žena

Hovorí sa, že najlepšou priateľkou všetkých žien je dobrá podprsenka. Kus pravdy na tom asi je. Ak máme podprsenku, ktorá sedí tak, že o nej ani nevieme, existuje sa nám ľahšie a cítime sa pohodlnejšie. Ak takúto podprsenku nájdeme, nechceme ju pustiť z rúk. Mali by sme?

pixabay.com

Aj tá najlepšia podprsenka môže zradiť vtedy, keď to najmenej čakáte. Po mesiacoch alebo rokoch používania, kedy si iné podprsenky dávate len v prípade, že tú vyvolenú periete, sa totiž môže stať nepríjemná záležitosť.

Aj podprsenka má svoj čas

pixabay.com

A tým časom je čas použiteľnosti. Ide o základné hygienické pravidlá. Tak, ako by ste mali nohavičky prať po každom použití pri teplote najmenej 60 stupňov, tak by ste mali pravidelne meniť aj podprsenku. Po týždni nosenia tej istej podprsenky sa v nej už nachádza nespočetné množstvo baktérií, starej pokožky a potu. A to môže viesť napríklad aj k infekciám. Stačí, že máte trochu slabšiu imunitu a ľahko ochoriete. Počuli ste už niekedy o zapálených bradavkách?

pixabay.com

Mimoriadne bolestivá záležitosť. Spôsobuje ju viacero faktorov, medzi inými aj nesprávna hygiena. Zapálené bradavky bolia, svrbia, hnisajú a ich liečba je dlhodobejšia než pár dní. Vyžaduje si špeciálne mastičky od kožného lekára a vedzte, že všetko, čo s týmto ochorením súvisí, vôbec nie je príjemné.

pixabay.com

Pri častom praní aj podprsenky strácajú životnosť a je zrejmé, že ak dodržiavate hygienické návyky, podprsenka vám vydrží nanajvýš rok, aj to len v prípade, že je naozaj kvalitná. Ak ste si už obľúbenú podprsenku obliekli štyri či päťkrát, rozhodne by ste ju mali na ďalší deň hodiť do koša na špinavú bielizeň. Pri športových podprsenkách je jasné, že z hygienických dôvodov by sa mali prať po každom použití.

pixabay.com

Niektorí výrobcovia uvádzajú, že životnosť podprsenky je 5 až 7 rokov. Môže byť, ale za predpokladu, že takáto podprsenka stojí na pulte alebo v sklade. Používaním sa jej životnosť skracuje presne tak, ako keď otvoríte nový krém. Aj na ňom máte dobu trvanlivosti napríklad na najbližší rok, no po otvorení máte krém spotrebovať do troch mesiacov.

Podľa odborníkov je podprsenku bezpečné nosiť tak nanajvýš 6 až 8 mesiacov, v závislosti od kvality výrobku. V porovnaní s odporúčaným nosením nohavičiek je takáto doba ešte pomerne dlhá. Tie by sme po správnosti nemali nosiť dlhšie ako polroka.

pixabay.com

Pri čipkovanej spodnej bielizni si dávajte ešte väčší pozor. Umelé vlákna vyvolávajú okrem zápalov aj alergie a s tými vám veru nebude sveta žiť. Pre dlhšiu životnosť podprseniek si vyberajte produkty z bavlny, perte ich pri odporúčanej teplote (v tomto prípade pokojne aj na šesťdesiatke) a nebieľte ich chémiou. Použiť môžete aj prací prostriedok pre detské oblečenie. Je jemnejší a šetrnejší k materiálom. V prípade umelých vlákien si pozorne čítajte návod a podprsenky nepoužívajte dlhšie ako odporúčaných 6 mesiacov.

Pozri aj: Podstúpila 50 plastických operácií, len aby vyzerala ako Angelina Jolie. Dnes ju nespozná ani vlastná rodina a svojou tvárou šokuje ľudí po celom svete

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať (0)