Ako deťom vysvetliť, čo je koronavírus. Pozrite si inštruktážne video od Národného ústavu detských chorôb

TASR Ešte viac

Foto: Facebook (Národný ústav detských chorôb)

Informačná kampaň zameraná na deti a rodičov im jednoduchou a zrozumiteľnou formou ozrejmuje tému nového koronavírusu. Pripravil ju tím odborníkov z Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH).

Ide o tri videá, zverejnené na sociálnych sieťach. NÚDCH si materiál vyrobil svojpomocne, na kampaň teda nevynaložil žiadne finančné prostriedky. TASR o tom za ústav informovala Zuzana Čižmáriková.

AKO HOVORIŤ S DEŤMI O KORONAVÍRUSE?

AKO HOVORIŤ S DEŤMI O KORONAVÍRUSE?😷Naša pani prednostka najväčšej Detskej kliniky na Slovensku prof. MUDr. Ľudmila Podracká vám vo videu vysvetlí, ako deťom vhodne povedať o víruse COVID-19. „Správna komunikácia je absolútne nespochybniteľná cesta, ktorú sme povinní dodržiavať. Naša práca nie je len o medicínskych postupoch, rodičia nám veria a rovnako aj naši pacienti, preto vhodná forma informovania v konečnom dôsledku pomáha aj nám zdravotníkom. Správne edukovaná verejnosť je presne to, čo v tejto situácií pomôže, aby sa nešírila panika, ale zase, aby sa nerobili zbytočné chyby v procese boja proti tomuto vírusu.“ Hovorí pani prednostka. 👉zvoľte vhodný jazyk a tón👉hovorte pokojne👉používajte len overené zdrojeNárodný ústav detských nevynaložil na kampaň žiadne finančné prostriedky. Všetky materiály, ako aj videá si robíme vo vlastnej réžií, ich šíreniu však môžete pomôcť práve vy, preto budeme vďační, ak nám s nimi pomôžete. 👏

Gepostet von Národný ústav detských chorôb am Donnerstag, 12. März 2020

Generálny riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela vysvetlil, že terapeutická komunikácia, ktorú už rok praktizujú, prináša prvé úspechy. „Preto sme sa rozhodli pomerne rýchlo a rovnaký princíp zvolili aj v súčasnej situácii. Nechceme robiť paniku, chceme však ešte viac pomôcť najmä deťom, ktoré potrebujú určite iný prístup v komunikácii,“ uviedol.

VŠETKO O KORONE VÍRUSE PRE DETI

NEVIETE DEŤOM VYSVETLIŤ, ČO SA DEJE? PUSTITE IM VIDEO 🎬Ak máte obavu, či dobre vysvetlíte deťom, čo sa momentálen deje, pustite im naše video. Peťko a Lukáško sa snažia deťom povedať, čo je to COVID-19 a čo treba robiť. 👦🏻👦🏼Národný ústav detských chorôb si uvedomuje dôležitosť správneho informovania o novom type korona vírusu COVID-19. Preto sa náš tím odborníkov rozhodol pripraviť presne cielenú kampaň pre detského pacienta a aj pre rodičov. Ide síce o pomerne jednoduché a všeobecne známe rady, ale doteraz sa nikto nezamyslel, že deti potrebujú tieto informácie spracovať im vlastnou formou. „Naša terapeutická komunikácia, ktorú už rok presadzujeme v našej nemocnici prináša prvé úspechy, preto sme sa rozhodli pomerne rýchlo a rovnaký princíp zvolili aj v súčasnej situácií. Nechceme robiť paniku, chceme ale ešte viac pomôcť najmä deťom, ktoré potrebujú určite iný prístup v komunikácií,“ vysvetlil rozhodnutie pripraviť túto kampaň generálny riaditeľ doc. MUDr. Ladislav Kužela CSc.,💪

Gepostet von Národný ústav detských chorôb am Donnerstag, 12. März 2020

V prvom videu neurochirurg učí dieťa, ako si správne umyť ruky. V druhom sa rozprávajú deti nielen o novom koronavíruse, ale aj základných opatreniach, ktoré treba dodržiavať. Tretie video je venované rodičom. V ňom prednostka najväčšej detskej kliniky na Slovensku Ľudmila Podracká vysvetľuje, ako treba s deťmi hovoriť o novom koronavíruse, ale aj o tom, prečo musia ostať doma a čo ich čaká.

VIEŠ SI SPRÁVNE UMYŤ RUKY? 🤲

VIETE SI UMYŤ RUKY? 😷Posledné dni snáď od všadiaľ počúvame, že si treba umývať ruky. Je to totiž úplne základné preventívne opatrenie. Vedia si však vaše deti správne umyť ruky? 🤲Rozhodli sme sa opäť využiť to, čo u nás perfektne funguje už rok, správne a cielene terapeuticky komunikovať smerom k deťom. Formou, ktorá im je blízka. Preto sa náš tím odborníkov rozhodol pripraviť presne cielenú kampaň pre detského pacienta a aj pre rodičov. Ide síce o pomerne jednoduché a všeobecne známe rady, ale doteraz sa nikto nezamyslel, že deti potrebujú tieto informácie spracovať im vlastnou formou. Každý deň máme pripravené jedno edukačné video a rovnako aj mnoho iných materiálov, ktoré sú pripravené tak, aby im rozumeli najmä deti. Nášho neurochirga MUDr. Roba Chrenka PhD., dobre poznáte z rôznych jedinečných operácií, dnes sa vám ale predstaví v inej forme a skvelého Lukáška Gažika naučí správne si umyť ruky. Pomôcť môžete aj vy a to ak budete zdieľať naše videá a rovnako dáte o našej stránke vedieť aj vašim kamarátom. ĎAKUJEME

Gepostet von Národný ústav detských chorôb am Mittwoch, 11. März 2020

„Správna komunikácia je absolútne nespochybniteľná cesta, ktorú sme povinní dodržiavať. Naša práca nie je len o medicínskych postupoch, rodičia nám veria a rovnako aj naši pacienti, preto vhodná forma informovania v konečnom dôsledku pomáha aj nám zdravotníkom,“ uviedla Podracká s dôvetkom, že správne edukovaná verejnosť je presne to, čo v tejto situácii pomôže, aby sa nešírila panika a aby sa nerobili zbytočné chyby v procese boja proti tomuto vírusu.

Rovnako NÚDCH pripravil aj jednoduchý komiks pre deti o novom koronavíruse, ako aj súbor základných najčastejších otázok, ktoré sa rodičia pýtajú.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: