Kamarátka mi ukázala trik, ako nakrájať žltý melón, ktorý si neviem vynachváliť! Teraz sa oň s vami podelím


Sezóna, kedy si môžeme vychutnávať teplé počasie, je konečne tu a nám sa s oddychom alebo príjemným slnečným dňom určite spája aj osviežujúce ovocie. Špeciálne melóny, ktoré sú nesmierne šťavnaté a dokážu perfektne schladiť i potešiť milovníkov sladkého. Ako ich ale správne nakrájať? Vďaka nasledujúcemu foto návodu si osvojíte skvelý trik, ako najjednoduchšie naporcovať melón na „kocky“. 

instructables.com

Môže to znieť ako veľmi jednoduchá vec, no častokrát je melón krájaný nesprávne. Samozrejme ho viete nakrájať rôznymi spôsobmi, my vám však ukážeme ten najjednoduchší a najefektívnejší. Najmä v prípade nasledujúceho druhu melóna.

Ako na to?

instructables.com

Melón najskôr samozrejme dôkladne umyte, aby ste sa zbavili nečistôt alebo baktérií, ktoré sa pri krájaní ľahko prenesú na jeho dužinu. Osušte ho papierovou utierkou. Následne melón rozrežte na polovicu tak, aby ste prešli časťou, kde sú semienka.

instructables.com
instructables.com

Následne sa zbavte semienok. Použiť môžete i lyžicu, veľmi jednoducho to však ide aj pomocou palca, keďže táto časť ovocia je mäkká.

instructables.com

Následne tieto vydlabané polovice nakrájajte na menšie mesiačiky. Pokojne aj na 8 až 12 kúskov v závislosti od veľkosti melóna. Mesiačiky by mali byť veľké tak akurát do ruky, aby sa vám pri ďalšom porcovaní dobre držali.

instructables.com
instructables.com
instructables.com

Následne odstránite vrchnú časť melóna oblúkovým ťahom noža. Dužinu i odstránenú šupku stále držte v ruke. Skvelým tipom je neodkrojiť dužinu úplne dokonca. Môžete si nechať malú časť, ktorú neoddelíte od šupky, čo zabezpečí väčšiu stabilitu a dužina sa vám nebude v ruke kĺzať.

instructables.com
instructables.com

Teraz môžete melón krájať na menšie časti, ktoré potom jednoducho vhodíte do pripravenej misy.

instructables.com

Posledný a predposledný krok môžete pokojne zameniť tak, že najprv urobíte zárezy, ktorými melón rozdelíte na menšie časti a až potom odstránite šupku. Záleží už len na vás, ako vám to pôjde jednoduchšie.

Melón je nakrájaný a vy môžete toto sladké osvieženie podávať. Dobrú chuť!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), sovkusom.ru

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov