Najsilnejšie prírodné antibiotikum je len z 2 hlavných ingrediencií! Konzumujte ho preventívne a nebudete poznať chrípku a nachladnutie

Monizz Zdravie

Na koniec januára avizovali Regionálne úrady verejného zdravotníctva mimoriadne rozšírený výskyt chrípky a vírusových ochorení. Pozor by sme si mali dávať všetci, bacily budú útočiť naozaj všade. Okrem umývania rúk a vyhýbania sa spoločenským priestorom ako sú nákupné centra, by sme mali pre svoje zdravie urobiť niečo už vopred. Aby sme sa náhodou neocitli v preplnenej čakárni skôr, ako stihneme vysloviť slovo „chrípka“.

View this post on Instagram

#fullwaitingroom 😥😷🤧🤒

A post shared by STEVY (@stevyvdb87) on

Príroda je silný liečiteľ a nezabúda na svoje deti ani v prípade, že oni jej existenciu celkom ignorujú. A tak si z nej môžeme naďalej plnými dúškami naberať zdravia a zároveň ju vedome ničiť. Tento článok však nebude o tom, akí sme my ľudia k prírodne nevrlí, ale o tom, ako nám môže pomôcť uchrániť sa pred nebezpečnými bacilmi v tom najhoršom čase.

Zlatá zmes

O kurkume sme si už popísali mnoho. Spolu so zázvorom patrí k najúčinnejším a najsilnejším prírodným antibiotikám. Ak ale kurkumu skombinujete s medom, vznikne niečo celkom iné, a síce silná prevencia. Táto zlatá zmes je prostriedkom na posilnenie imunity, ale aj prevenciou rakoviny. Na jej prípravu budete potrebovať naozaj len tie najbežnejšie veci.

100g medu

1 PL kurkumy v prášku

1 štipku čierneho korenia

2 PL jablkového octu

1 ČL citrónovej kôry

Zmiešajte kurkumu, korenie a jablkový ocot, pridajte citrónovú kôru a med. Všetko dôkladne premiešajte, aby vám vznikla krémová hladká hmota. Ak sa pýtate, na čo je v recepte čierne korenie, pridáva sa do liekov na urýchlenie asimilácie kurkumy. Tento proces je vedecky dokázaný a využíva sa nielen v alternatívnej, ale aj v konzervatívnej medicíne pri príprave niektorých druhov liečiv na prírodnej báze. Zmes prelejte do skleného pohára s vekom a uchovávajte ju v chladničke.

Ako prevenciu prechladnutia, chrípky, ale aj sezónnych alergií by ste si mali dávať ráno nalačno jednu čajovú lyžičku. Ak máte pocit, že na vás niečo lezie, užite o lyžičku viac a dávku si pokojne doprajte aj počas dňa. No a ak ste už náhodou stihli ochorieť, tak to skúste aspoň ako doplnok k liečbe, trikrát denne po dve lyžičky. Účinok trochu znásobí aj to, keď zmes neprehltnete, ale necháte ju v ústach plynule rozpustiť a po troche prehĺtate.

Ako sa pred chrípkou chránite vy? Dajte nám vedieť v komentároch a podeľte sa s nami o svoje babské recepty.

Pozri aj: Nekvitne vám orchidea? Vďaka tejto účinnej domácej zmesi zarodí kvety už do 1 mesiaca a bude krajšia ako kedykoľvek predtým

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať (0)