Kamarátka mi ukázala trik, vďaka ktorému je krájanie melónu hračka. Neviem si ho vynachváliť a prezradím ho aj vám!


Melón je jedno z najobľúbenejších ovocí vôbec. Má veľa vitamínov a to najmä skupiny B, no obsahuje aj mnoho iných prvkov ako je horčík, draslík, vápnik, fosfor, železo a sodík. Ak však držíte diétu, melón nie je ideálny, pretože obsahuje dosť cukru.

sovkusom.ru

Melón má napriek tomu len 25 kalórií na 100 gramov. Obsahuje viac fruktózy ako glukózy a preto je vhodný aj pre ľudí, ktorý trpia ochorením cukrovka. Melón je vhodný pri artritíde, ateroskleróze, zápale žalúdka, infekčnej hepatitíde, ochorení pečene a žlčníka, pri anémii, ochoreniach srdca a napríklad aj obezite či krvácaní z nosa.

Ak sa aj vám niekedy stane, že sa pri krájaní melónu zašpiníte od šťavy? Potom musíte poznať tento skvelý trik, s ktorým melón nakrájate za chvíľku a vôbec sa nezašpiníte. Teda ak ho nedáte spapať svojej malej ratolesti, kde sa tomu zrejme nevyhnete 🙂

Ako rozkrojiť melón?

Najskôr ho rozrežte na polovicu.

sovkusom.ru

Následne ho obráťte dužinou dole.

sovkusom.ru

Rozrežte no na pásiky.

sovkusom.ru

A potom ešte urobte priečne rezy.

sovkusom.ru

Voilà! Dobrú chuť.

sovkusom.ru

Pozri aj: Často sa mi stávalo, že som kúpila melón, ktorý bol úplne bez chuti. Potom som objavila tento trik a teraz si viem v obchode vždy vybrať ten najsladší!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), sovkusom.ru

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));