Keď som v práčke prala biele uteráky, ponožky, utierky a záclony, nikdy neboli dokonale biele! Potom som si spomenula na trik, ktorý používala ešte moja mama!

Lucia Mužlová Návody

Každá správna gazdiná by mala mať v dome čisto. To sa týka napríklad aj uterákov v kúpeľni. Nikdy som nechápala, prečo máme doma samé biele uteráky, keď sa tak rýchlo zašpinia. Mamina ale poznala skvelý trik, ktorý vraj používala ešte jej babička. Ak chcete mať biele uteráky, no napríklad aj utierky, ponožky a záclonky, tento trik musíte poznať aj vy.

Ako vybieliť uteráky, biele ponožky a utierky

Budeme potrebovať:

vedro s vodou

1 lyžice slnečnicového oleja

2 lyžice suchého bielidla

polovicu šálky pracieho prostriedku

Postup:

Do veľkého hrnca si dáme variť vodu. Ak sa vám nechce dlho čakať, jednoducho si vodu nechajte zovrieť v kanvici na viackrát. Horúcu vodu prelejeme do vedra a pridáme slnečnicový olej, bielidlo a prací prášok.

Zmes dobre zamiešame a do vedra ponoríme špinavé alebo vyblednuté uteráky, prípadne aj biele ponožky či utierky. Namočené ich necháme až kým voda úplne nevychladne a pokojne aj dlhšie, cez noc. Potom stačí prádlo len vypláchať v čistej vode.

Túto metódu už otestovalo mnoho generácií pred nami a výsledky sú 100%. Poznáte nejakú účinnú metódu, ako prať biele prádlo? Dajte nám vedieť v komentároch.

 (Lucia M.), takprosto.cc

0
Komentovať (0)