Moja túžba po sladkom sa po pár dňoch úplne vytratila! Ak chcem schudnúť do šiat, toto je môj veľký pomocník


Niet nad ten povznášajúci pocit, keď si v silnej chvíľke bez problémov odopriete sladkosť a do postele si večer líhate s pocitom absolútneho zadosťučinenia a presvedčená, že zajtrajšok bude tak isto úspešný. Pravda je taká, že zajtrajšok možno ešte zvládnete, ale každým dňom sa bude hlad po cukre zvyšovať a vy si na obed nenápadne začnete dopriavať čoraz sladšie jedlá. Za pár dní sme tam, kde sme nechceli byť.

2
sovkusom.ru

Odmietnuť sladkosti je závažné rozhodnutie, ktoré sa ťažko realizuje. Nie je však nemožné. Chce to dostatok pevnej vôle, vedomie perspektívnejšej budúcnosti a, samozrejme, nejaký zlepšovák, ktorý to celé uľahčí.

Ako s tým prestať?

Veľmi často sa stáva, že chuť na sladké príde celkom bezdôvodne. Okrem osobných stravovacích návykov, na túžbu konzumovať potraviny s vysokým obsahom cukrov môže mať vplyv aj nedostatok vápnika a horčíka. Okrem toho, sladké si odopierajú zväčša ľudia, ktorí držia diétu. Pri chudnutí je telo k pokušeniu ešte náchylnejšie. Ako teda odolať sladkému, no dopriať telu to, čo si žiada? Je to jednoduché. Jedzte sezam.

1
sovkusom.ru

Sezamové „mlieko“

Akoby ste mohli odmietnuť takúto užitočnú bombu? Sezam je neoceniteľný v tom, že nahrádza presne to, čo telo pri deficite sladkého potrebuje, no zároveň mu nedáva to, čo mu škodí. Okrem toho obsahuje vysoké dávky vápnika, horčíka a vitamínov A, E, C a B. Keďže je vysokokalorický, telo získa dostatok energie, no neodrazí sa to na vaše hmotnosti. Pripraviť si sezamové „mlieko“ je hračka. Budete potrebovať:

3
sovkusom.ru

100 g sezamových semiačok

2 PL medu

1 l vody

Namočte sezamové semiačka cez noc do vody. Na druhý deň vodu zlejte a napučané semiačka dajte do mixéra, pridajte pohár vody s medom a mixujte. Keď je zmes rozmixovaná, pridajte zvyšnú vodu a všetko ešte raz premiešajte. Med slúži len ako sladidlo, aby mala tekutina nejakú chuť. Ak ho však nepotrebujete, túto ingredienciu môžete pokojne vypustiť.

5
sovkusom.ru

Okrem posilnenia kostí dostane do tela vitamínovú bombu, budete mať zdravšie nechty a aj vlasy. Sezam obsahuje antioxidanty, ktoré chránia pred starnutím pokožky a znižujú riziko vzniku rakoviny. Pražený sezam úplne stráca na hodnote. Ak však sezamové semiačka namočíte, živiny a potrebné látky sa extrahujú lepšie a rýchlejšie. Sezamové mlieko odložte do chladničky, no snažte sa liter vypiť v priebehu dňa. Nemá výraznú chuť, takže žalúdok vás z neho rozhodne nerozbolí. Sezam si môžete pokojne pridávať aj do koláčov, šalátov alebo bežne konzumovaných jedál. Nikdy ním nič nepokazíte.

Pozri aj: Odborníci na výživu a chudnutie to nazvali zelená horúčka! Toto je skvelý a účinný spôsob ako zhodiť pár kilogramov navyše

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov