20 najobľúbenejších kráľovských mien, ktoré potomkovia dedia z generácie na generáciu. Dostane toto meno aj ďalšie dieťa Williama a Kate?

Lucia Mužlová Ešte viac

Kráľovské bábätko číslo 3 je na ceste a celý svet hovorí o pohlaví a samozrejme aj o mene, ktoré dostane. Krstné mená majú v kráľovskej rodine veľkú tradíciu a väčšinou sa aj dedia z generácie na generáciu. Krásne mená, ktoré by mohli inšpirovať aj naše budúce mamičky a tie by mohli svojim malým princeznám alebo princom dať napríklad krásne meno Mária.

Mary (anglický ekvivalent k menu Mária)

Aj prostredné meno kráľovnej Alžbety II. je Mary. Keď sa presunieme o niekoľko desaťročí späť, na tróne sedela Kráľovná Mary I., ktorá bola známa aj pod prezývkou „krvavá Mary“.


Albert

Meno Albert je jedným z mnohých stredných mien princa Harryho, ktorý si ho zaslúžil na počesť Alberta, manžela kráľovnej Viktórie.


Viktória

Druhá najväčšia panovníčka, po Alžbete II. Vládla na tróne pevnou rukou celých 63 rokov.


Henry

Veľmi obľúbené meno, ktoré má bohatú históriu. Aj jedno zo stredných mien princa Williama je práve Henry. Aj preto je toto meno najväčší favorit pre budúce bábätko.


Alica (Alice)

Pravnučka kráľovnej Viktórie sa volala Alice a bola matkou kráľa Filipa. Toto meno v preklade znamená ušľachtilý a preto je perfektné pre malú princeznú alebo princa.


Artur

Mnoho princov prevzalo toto meno, no zmysel dostalo najmä po smrti syna Henricha VII, Artura. Aj 19 ročný vnuk princeznej Margarety sa volá Arthur.


Charlotte

Toto meno už nosí malá princezná, dcéra Kate a Williama. Stredné meno sestry Pippy Middleton je taktiež Charlotte.


Charles

Meno, ktoré nosí aj známy princ Charles, manžel kráľovnej Alžbety II. V minulosti bol kráľ Charles I. popravený za vlastizradu a vládol počas morovej epidémie a veľkého požiaru v Londýne.


Louise

Princezná Louise bola šiestym dieťaťom kráľovnej Viktórie a dožila sa úctyhodných 91 rokov.


Edward

Toto meno nosilo osem mužov kráľovskej rodiny, čím sa stáva populárnejšie ako meno Henry. Edward je taktiež strýko princa Williama.


Amélia

Toto meno sa dedilo mnoho generácií. Princezná Amélia bola aj dcérou Juraja II.


Andrew

Najznámejší Andrew je práve prat princa Charlesa. Stredné meno kráľa Edwarda VIII bolo taktiež Andrew.


Alexandra

Alexandra je v skutočnosti krstným menom kráľovnej Alžbety II a bolo aj krstným menom kráľovnej Viktórie.


Frederik

Štyria muži kráľovskej rodiny mali stredné meno Frederik, no ani jeden z nich nikdy nesedel na tróne. Zdá sa, že toto meno prináša akúsi smolu.


Beatrice

Princezná Beatrice bola najmladšou dcérou kráľovnej Viktórie a princa Alberta. Princezná Beatrice je taktiež vnučkou kráľovnej Alžbety a sesternicou princa Williama a Harryho.


William

Prvým najznámejším Williamom bol William Dobyvateľ. Od vtedy bolo v rodine ďalších päť a najznámejší je práve vnuk Alžbety II.


Alžbeta

Alžbeta je nie len kráľovná, ale je to aj stredné meno Kate Middleton. Pre kráľovskú rodinu má toto meno veľký osobný význam.


James

Meno, ktoré nosí brat Kate Middleton a aj na trón zasadli v minulosti dvaja Jamesovia.


Anna

Jediná dcéra kráľovnej Alžbety a teta princa Williama. Aj štyri kráľovné v minulosti nosili toto krásne meno.


George

Meno, ktoré má taktiež veľký význam pre celé Anglicko. George je považovaný za patróna krajiny a nosilo ho šesť kráľov. Najznámejší je v súčasnosti syn Williama a Kate, princ George.


Ktoré z týchto mien dostane ďalšie bábätko v kráľovskej rodine? Stávkové kancelárie majú svoje kurzy a my sa radšej necháme prekvapiť. Nový súrodenec by mal k Charlotte a Georgeovi pribudnúť už každým dňom.

Pozri aj: Kate Middleton sa ukázala s bruškom na verejnosti a opäť dokázala, že aj ona je len obyčajná žena a mama, ktorá občas žije normálne

Lucia M., redbookmag.com

0
Komentovať (0)