Často ma bolievali nohy a v noci som kvôli tomu nemohla už ani spať. Potom som dala na radu priateľky a po dlhom čase som sa konečne dobre vyspala!

Lucia Mužlová Návody

Verím, že to mnohí dobre poznáte. Nohy dokážu človeka veľmi potrápiť, najmä ak bolia aj v noci a vy už nemôžete ani zažmúriť oko. Veľa ľudí sa s týmto problémom potýka tiež. Ak máte pocit, že na vaše ubolené a unavené nohy už nič nezaberá, odporúčame vyskúšať poslednú možnosť. Vymeňte bezsenné noci a podráždenosť za kvalitný spánok a dobrú náladu.

Všetko, čo musíte urobiť, je nechať nohy trochu odpočinúť. Potrebovať budete: lavór, teplú vodu (pozor, nie horúcu!), tuhé mydlo, morskú alebo himalájsku soľ, jedlú sódu a jód.

Do lavóra si napustíme vodu, vypláchame v ňom mydlo (tak, aby sa voda zafarbila nabielo), pridáme trošku jedlej sódy, za hrsť soli a všetko dobre premiešame. Na záver nakvapkáme odhadom asi 10 kvapiek jódu.

pixabay.com

Nohy si ponoríme do vody a na hodinkách si nastavíme 15 minút. Za tento čas tento roztok vytiahne všetku bolesť z vašich nôh a dokonca niektorí hovoria, že z nich vysaje aj negatívnu energiu. Na záver si nohy usušíme, nakrémujeme, obujeme ponožky, prípadne môžeme ísť spať. Ja preferujem tento kúpeľ robiť tesne pred spaním.

Tento proces by ste mali opakovať cca 3-krát týždenne, pričom každý raz si do zmesi nakvapkajte o niečo viac jódu. Ak vás trápia naozaj veľké bolesti, môžete tento “rituál” opakovať aj dvakrát denne – ráno a večer. Dajte však pozor na kŕčové žily. Ak nimi trpíte, voda nesmie byť horúca, ale len teplá až letná. Ja osobne som už po prvom namočení spala oveľa lepšie a bolesť sa vytratila.

Pozri aj: Na niektorých pohároch mi pri zaváraní nechytilo viečko. Vyskúšala som tento babský trik a prekvapivo to naozaj fungovalo!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), ok.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: