Sezóna komárov sa začala: S týmito rastlinami sa ich zbavíte raz a navždy a už vám viac nebudú znepríjemňovať leto!


Po dlhej chladnej zime si konečne môžeme vychutnať obdobie slnečných dní a s nimi prichádzajúcich teplých večerov. K nim neodmysliteľne patria opekačky alebo grilovačky s priateľmi či rodinou. Iných už láka príjemná predstava zvukov prírody, pohodlného kresla na verande a vychutnávania samoty s dobrou knihou v ruke. Všetky tieto pohodové momenty môže zničiť jediný nežiadúci faktor – otravný hmyz. Vďaka nasledujúcemu článku sa však dozviete, ako sa komárov a mušiek účinne zbaviť, a to bez použitia chémie.

sovkusom.ru

Otravné bzučanie komárov a ešte nepríjemnejšie svrbiace miesta po vpichoch sú nočnou morou a bohužiaľ i realitou teplých dní. Ponuka repelentov je dnes v obchodoch široká, kto by ale dobrovoľne vyhadzoval peniaze na prípravky, ktoré sú navyše plné chémie? Prírodný repelent vo forme rastlín je rovnako účinný, navyše si ním aj skrášlite záhradu.

Bazalka

sovkusom.ru

Komáre vôňu tejto rastliny jednoducho neznesú. Zasaďte si bazalku na slnečné miesta vo vašej záhrade alebo v okolí domu. Bazalke sa samozrejme skvele darí i v kvetináčoch, ktoré umiestnite na okenný parapet. Tento zázrak prírody skvele spája príjemné s užitočným. Nielenže účinne odháňa otravný hmyz, navyše ju využijete ako dochucovadlo do najrôznejších jedál.

Kocúrnik

sovkusom.ru

Už názov tejto rastliny hovorí o spojitosti s našimi štvornohými miláčikmi. Mačky táto rastlina privádza do vytrženia a jej pach v nich vyvoláva krátkodobú eufóriu. Aj keď kocúrnik prinesie vašej mačke šťastie, na hmyz pôsobí doslova odpudzujúco. Obohaťte ním vašu záhradu a získate účinný repelent, vizuálne potešenie i možnosť pripraviť si z tejto liečivej byliny chutný čaj.

Citrónová tráva

sovkusom.ru

Táto rastlina sa väčšine z nás spája s kozmetickým priemyslom či produktami z drogérie. Olej z citrónovej trávy sa zvykne pridávať i do vonných sviečok. Ak sa rozhodnete tento prírodný repelent vysadiť do vašej záhrady, vyberte si miesto, kde sa často nepohybujete. Zvýšená koncentrácia olejov z citrónovej trávy by mohla spôsobiť drobné podráždenie kože.

Medovka

sovkusom.ru

Medovka lekárska je skutočným zázrakom vo svete flóry. Obľúbený medovkový čaj, ktorý upokojí a posilní dušu i telo, nie je jedinou výhodou pestovania tejto rastliny. Poteší vás svojou príjemnou vôňou, ktorá má na komáre celkom opačný efekt. Vysaďte si ju na slnečné miesto a neželaní bzučiaci návštevníci sa v okolí vášho domu viac neukážu.

Tymian citrónový

sovkusom.ru

Osviežujúca vôňa tejto rastliny pôsobí na komáre i muchy nesmierne odpudivo. Vyhovuje jej slnečné a suché miesto. Má liečivé účinky a využijete ho i v kuchyni na dochutenie mäsa, polievok, ale i sladkých džemov či medu.

Mäta

sovkusom.ru

Známa rastlina, ktorá sa nám spája najmä s chutným čajom alebo osviežujúcim mojitom, je skvelým pomocníkom v boji proti otravnému hmyzu. Zasaďte si ju do kvetináčov či záhrady a komáre sa u vás viac neukážu.

Levanduľa

sovkusom.ru

Azda najkrajšia rastlina zo všetkých spomínaných. Táto fialová nádhera vytvára pohodovú atmosféru nielen vzhľadom, ale i vôňou. Tá ale pre hmyz lákavá nie je, preto sa vďaka levanduli zbavíte hádam všetkých druhov hmyzu okrem včiel.

sovkusom.ru

Vytvorte si účinný prírodný repelent vo vašej záhrade a vďaka týmto rastlinám si na otravný hmyz v okolí vášho domu či chaty ani len nespomeniete.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), sovkusom.ru

Viac krásnych inšpirácií nájdete TU.


Komentáre

komentárov