Dlhodobo ma trápili opuchnuté oči a tmavé kruhy. Potom som našla niečo, čo mi za 2 minúty pomohlo

Gabriela Kinčoková Krása

Opuch tváre a najmä očí je strašiakom a trápením pre mnohé ženy po 30-tke. Vtedy si totiž žena najviac začína všímať čoraz viac nedostatkov na svojej tvári a pribúdajúcim vráskam dáva väčší význam, ako by bolo v skutočnosti potrebné. Opuch však môže byť aj príznakom vážnych ochorení.

Väčšinou je však dôvodom opuchov práve hromadenie soli. Ak sa ráno zobudíte a zistíte, že vaši oči sú úplne opuchnuté, je za tým pravdepodobne porušenie venózneho odtoku mozgu, čo znie naozaj hrôzostrašne. Laicky povedané, opuchnuté oči máme vtedy, ak sa počas noci spustia v našom tele procesy, ktoré sú v istom veku úplne normálne. Ako však proti opuchom bojovať?

S problémom padnutých očných viečok sa boria čoraz častejšie už aj dvadsiatničky. Je to dôsledok nezdravého životného štýlu, ktorý vedieme. Nedostatok spánku, genetická predispozícia, fajčenie a nesprávna strava bez dostatku vitamínov. Je pravda, že väčšina problémov, ktoré sa viditeľne odrážajú na našom tele, sa dá liečiť najmä zvnútra. Netreba však zatracovať ani pomoc zvonka. Máme pre vás niekoľko domácich efektívnych masiek na očné viečka. Koža bude po nich napnutejšia a určite bude vyzerať lepšie než to, čo máte nad očami teraz.

Prečo sú oči opuchnuté?

Opuch očí je stav, kedy sa nám naše telo snaží povedať, že krv je hustejšia a hromadí sa práve okolo očí. Venózny odtok z mozgu prechádza cez jugulárne žily, ktoré prechádzajú cez jugulárne otvory. Tieto otvory sú umiestnené v spodnej časti lebky. Počas silného napätia žuvacích svalov (nervózne stínanie zubov) sa tempolárna kosť nakloní dopredu a jugulárny otvor je stlačený. V dôsledku toho sa znižuje priemer žily a prietok krvi sa výrazne spomaľuje. Toto je trochu vedy, aby ste pochopili, ako to asi funguje, keď mi spíme a medzitým sa nám pod očami tvoria vačky.

Foto: unsplash

Ako sa zbaviť opuchov?

Aby sa vačky stiahli a oči odpuchli, je mimoriadne dôležité uvoľniť tvárové svaly. Je na to jednoduchý cvik. Ukazovák a prostredník na oboch rukách položte na dolné zuby, potiahnite čeľusť na dol a zostaňte v tejto polohe 2 minúty. Ak nezaberie cvičenie, máme pre vás tipy, ktoré budú fungovať určite a navyše pokožku zhydratujete, zvláčnite, uvoľníte a pripravíte na celý deň.

Bielková očná maska

Túto masku ocenia aj ženy, ktoré majú nielen popadnuté alebo opuchnuté viečka, ale aj akné, pigmentové škvrny a nečistú pleť. V takom prípade ju stačí aplikovať nielen na oči, ale na celú tvár.

pixabay.com

Z jedného vajíčka oddeľte bielko a vidličkou ho dobre vyšľahajte. Namočte do bielka vatový tampón a potrite ním oči, alebo ho na oči rovno položte. Dajte pozor, aby sa vám nedostal dovnútra očí, inak by vás mohli poriadne štípať. Počkajte niekoľko minút, kým bielok zaschne a potom opláchnite vlažnou vodou.

Zemiaková očná maska

O tejto maske sa oplatí uvažovať aj ako o účinnej liečbe nielen opuchov na očných viečkach, ale aj omladzovacom efekte a vyhladení jemných vrások.

pixabay.com

Stredne veľký zemiak postrúhajte na jemnom strúhadle a dajte do chladničky zachladiť na 10 minút. Dôkladne premiešajte a naneste na oblasť okolo očných viečok. Po 15 minútach opláchnite vlažnou vodou.

Mliečna očná maska

Táto maska je založená na použití mlieka, ktoré spomaľuje procesy starnutia kože, obnovuje zdravú a prirodzenú farbu kože a zároveň ju aj vyživuje a zvlhčuje.

pixabay.com

Do ¼ šálky mlieka nasypte 4 PL sódy bikarbóny a dobre vymiešajte. Mala by vám vzniknúť zmes, ktorá môže byť hustejšia. Dajte ju do chladničky zachladiť na 10 minút a potom naneste na oči. Po štvrťhodine opláchnite studenou vodou.

Petržlenová očná maska

Efekt proti starnutiu a zároveň bieleniu pigmentových škvŕn je v prípade petržlenovej masky zaručený. Zmierňuje únavu očí, opuchy a zlepšuje celkový stav jemnej kože v okolí očí.

pixabay.com

Petržlen nakrájajte na kolieska a položte si ich na oči. Zakryte utierkou a odpočívajte aspoň 15 minút. Oči neotvárajte! Potom opláchnite studenou vodou. Po opláchnutí si okolie očí jemne prstami premasírujte. Stačí ľahké poklepkávanie prstov po okolí očí. Takisto si nezabudnite prsty trochu namočiť do olivového oleja a potom pokožku jemne preťahovať z vnútorného rohu oka smerom von.

Kurkumová zlatá maska

Kurkuma vašu pleť rozjasní a omladí. Pokojne si ju môžete aplikovať na celú tvár, nielen pod oči. V Indii ju ženy nazývajú aj „ušľachtilé zlato“. V kombinácii so sódou stimuluje krvný obeh v pokožke a do hĺbky ju prečistí. Po nanesení masky môžete pobadať začervenania, preto ju odporúčame aplikovať na noc. Po hodinke však začervenanie zmizne a vaša pleť bude po kurkume žiariť ako zlato.

Budete potrebovať:

1 ČL kurkumy

1 PL sódy bikarbóny

pár kvapiek citrónovej šťavy alebo pleťového tonika

Zo  všetkých zložiek si vymiešajte hustú pastu. Citrónovej šťavy dávajte toľko, aby maska nebola riedka, ale ani príliš hustá. Ak máte pokožku citlivú, nahraďte citrónovú šťavu pleťovým tonikom, prípadne vlažnou vodou. Masku naneste pod oči alebo na celú tvár a nechajte pôsobiť približne 15 minút. Potom si tvár opláchnite studenou vodou a aplikujte hydratačný krém. Hotovo!

Masku vám postačí naniesť každý druhý, prípadne tretí deň. Netreba to s jej používaním preháňať, nezabúdajte, že viac ako o kvantitu ide v tomto prípade o kvalitu. Pri optimálnom nanášaní bude vaša pleť žiarivejšia a kruhy pod očami budú menej výrazné alebo celkom zmiznú už po prvom týždni.

Pozri aj: Nazvali ju psychicky narušenou. Mladá naturistka sa potrela menštruačnou krvou a ľudia na Instagrame to nevedia rozdýchať

Gabriela, adme.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: