Ako sa zbaviť plesní len pomocou jednej zázračnej látky? Tisíce žien hlásia svoju veľkú spokojnosť


Samozrejme, nejedná sa o žiadnu zázračnú látku. Zrejme vás však nenapadlo na plesne použiť čajovníkový olej, alebo ak chcete, tea tree olej. Je to jedna z najúžasnejších a najúčinejších látok v boji proti plesniam v domácnosti. Nielenže je skvelý na pleť a na štípance, veľmi malé množstvo vám pomôže aj pri upratovaní.

plesne1
takprosto.cc

V teple v vlhku sa plesniam najviac a najlepšie darí. Zoberme si napríklad kúpeľňu. Je to doslova raj pre baktérie. Po sprchovaní navyše stúpame bosí na podlahu a trávime tam pomerne dosť času, hlavne my ženy. Tento prostriedok je vhodný na rôzne materiály od kachličiek cez drevo, papier, kožu, prírodné textílie až po koberce.

Na výrobu budete potrebovať:

200 ml vody

1 lyžička čajovníkového oleja

nádobku s rozprašovačom

Postup:

V miske si zmiešame vodu s čajovníkovým olejom.

plesne3
takprosto.cc

Naplníme nádobu s rozprašovačom a nastriekame na postihnuté miesta.

plesne4
takprosto.cc

Po samotnej aplikácii nechajte zmes pôsobiť a nie je potrebné ju hneď zmývať. Čajovníkový olej nie je závadný pre ľudí ani pre zvieratá. Aplikujte tak často, ako je to možné a uvidíte aký bude výsledok. Plesne zmiznú samé od seba. Ideálne je postihnuté miesta striekať približne dvakrát denne, až kým plesne úplne neustúpia a nezmiznú.

plesne2
takprosto.cc

Zdieľajte tento návod aj so svojimi priateľkami, o ktorých viete, že bojujú s plesňami.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Viac krásnych inšpirácií nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));