Dvojtýždňový pôst: Kilá pôjdu dole ako zázrakom a zlepší sa funkcia celého tela. Jediné, čo musíte urobiť, je zadovážiť si TOTO


V minulosti, keď ešte neexistovali odborné výskumy dokazujúce negatívny vplyv hladovky na ľudský organizmus, sa chudlo jednoducho – vynechali sa raňajky, obed aj večera a počas celého dňa bola povolená len voda. Nečudo, že najmä ženy, ktoré sa do takéhoto niečoho pustili, nakoniec skončili pripútané na lôžku. A to bol ešte ten lepší prípad.

sovkusom.ru

Dnes už vieme, že takéto radikálne metódy majú za následok len zhoršenie celkového zdravia a obyčajný jojo efekt. Existuje však metóda, ktorá sa v niečom hladovkám z minulosti podobá. Našťastie, iba v spôsobe, nie v následkoch.

Limoterapia

Pri drastickej hladovke sa v tele deje všeličo. V krátkosti spomenieme len hromadenie solí, odpadových produktov a toxínov, ktoré majú za následok chronickú únavu, chradnutie, nespavosť a po prerušení hladovky nič viac a nič menej ako obyčajnú nadváhu.

sovkusom.ru

Najdôležitejšími zdrojmi, ktoré telu počas tohto drastického útoku na prebytočné kilá chýba sú vláknina, vitamín C a A, meď, železo a mangán. Ide o celú plejádu potrebných látok, ktoré ale ľahko nahradiť v jednom jedinom produkte – v sušených marhuliach.

sovkusom.ru

Preto si popri diéte naordinujte tzv. limoterapiu. V niekoľkých ďalších návodoch zistíte, o čo vlastne ide a dokonca aj to, že to môže byť veľmi chutné. Ak si limoterapiu osvojíte aj do bežných dní, budete sa cítiť sviežejšie, zdravšie, a aj tuky budú z tela odchádzať ľahšie.

Marhuľový odvar

Vo vode uvarte za hrsť sušených marhúľ spolu s hrsťou čajových lístkov. Môžete použiť akékoľvek, od zeleného čaju, cez čierny, ale pokojne aj čerstvú mätu či medovku. Ak nemáte po ruke čerstvé bylinky, potom spolu s marhuľami vyvarte vrecúško obyčajného čierneho alebo zeleného čaju. Tento odvar je nutné nechať na miernom ohni variť aspoň 1-2 hodiny, aby sa produkty poriadne vylúhovali. Po dovarení ho nechajte vychladiť a pite namiesto vody alebo iných nápojov.

sovkusom.ru

Aby ste telu zabezpečili aj prísun iných potrebných látok, pridajte k odvaru aj pomaranče. Čerstvé pomaranče sú bohaté na neuveriteľné množstvo telu potrebných látok a zabezpečia vám okrem iného aj dostatok vitamínu C, ktorý by v sušených marhuliach z obchodu mohol chýbať.

sovkusom.ru

Pri diéte pite odvar aspoň prvých 5 dní, potom si dajte na pár dní pauzu. Nezabúdajte však konzumovať veľa zeleniny a vyhýbajte sa sladkostiam a cukrom. Nedržte však diéty, pri ktorých nekonzumujete takmer nič, môžete si zarobiť na poriadny problém. Najlepšie je kombinovať zeleninovú diétu s dostatkom vody a minerálov a veľa sa hýbať. Ak si na takýto režim telo zvykne, po čase mu už sladkosti nebudú chýbať a do vášho nového jedálnička už nebudete mať potrebu ich zaraďovať.

sovkusom.ru

Pôst za výdatnej pomoci sušených marhúľ zníži v tele stres, zbaví sa prebytku tukov, a tak je úbytok hmotnosti naozaj zaručený. Čo na to poviete? Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov