Obhrýzate si nechty? Keď uvidíte, čo sa stalo tejto mladej žene, okamžite s týmto zlozvykom skoncujete

Lucia Horáková Ešte viac

Mladá 20-ročná Courtney Whithornová si prežila skutočne nepríjemné zdravotné problémy, ktoré jej spôsobilo na prvý pohľad banálne obhrýzanie nechtov. Z tohto obyčajného zlozvyku, ktorým trpí množstvo ľudí po celom svete sa jej dokonca vyvinul vzácny typ rakoviny.

Žena tvrdí, že všetko sa to začalo pred niekoľkými rokmi v škole, kde ju mali šikanovať spolužiaci. Obhrýzanie palca bolo postupom času také intenzívne,  až si ho pred štyrmi rokmi úplne odhryzla.

Svoj problém sa snažila pred okolím tajiť, sebavedomie sa jej ešte viac znížilo a nepekný prst si zakrývala umelými nechtami. Keď na palci necht dorástol, bol však ako papier.

Foto: Facebook

Courtney sa až neskôr rozhodla navštíviť lekára, ktorý jej odporučil plastický zákrok, no po niekoľkých vyšetreniach sa dozvedela krutú pravdu. Keďže sa prst lekárom nepozdával, poslali ju na biopsiu, ktorá odhalila akrálny lentiginózny melanóm, teda rakovinu vzácneho typu. Práve tú mohlo spustiť časté obhrýzanie nechtu.

I napriek tomu, že mladá študentka podstúpila štyri operácie, prst bol v tak zlom stave, že jej ho lekári museli amputovať. V súčasnosti čaká Courtney na výsledky vyšetrení, ktoré by mali ukázať, či sa podarilo rakovinu zastaviť. Ak bude všetko v najlepšom poriadku, lekári budú mladú dievčinu sledovať ďalších päť rokov.

Práve Courtney by mala byť výstrahou aj pre ostatných, ktorí sa nevedia tohto zlozvyku zbaviť a svoje nechty si často obhrýzajú.

Pozri aj: Hviezda Hornej Dolnej má obrovský dôvod na radosť. Ďalšie dieťatko na ceste

Lucy, ladbible.com

0
Komentovať (0)