V kuchyni som mala neuveriteľne veľa vecí. Zlom nastal, keď mi moja priateľka ukázala, ako zefektívniť priestor a uložiť viac vecí bez toho, aby to vyzeralo ako neporiadok

Monizz Návody

Ruku na srdce. Aj vy máte v kuchyni neskutočne veľa vecí, no všetky akoby zázrakom používate alebo ak ich práve nepoužívate, no v budúcnosti sa určite zídu? Všetky to poznáme a predsa s tým nič nerobíme. Neporiadok v našej kuchyni nie je skutočným neporiadkom. Sú z nás gazdiné na správnom mieste a jediné, čo nám chýba, je viac miesta na odkladanie. Tomu je koniec. Pozrite si týchto 20 vychytávok, ktoré vám pomôžu zefektívniť úložné priestory a vôbec vás to nebude stáť veľa námahy.

kuchyna3
housebeautiful.com

Jednoduché hľadanie

Varešky, metličky, strúhadlá, pretláčadlá na cesnak. To všetko môže mať svoje miesto a nemusí sa povaľovať po niekoľkých šuflíkoch. A tak, keď práve v tejto sekunde potrebujete varechu, nemusíte hneď trieskať so šuflíkmi. Stačí si vziať napríklad niekoľko zaváraninových pohárov, v rámci voľnej chvíľky si ich pekne vyzdobiť, a potom si ich položiť na kredenc alebo na visiacu poličku. V každom z nich hneď vidíte to, čo v danej chvíli práve hľadáte. A odrazu je miesto na iné kuchynské potreby aj v šuflíkoch!

kuchyna1
housebeautiful.com

Aj malý a prebytočný priestor môže poslúžiť dobrej veci

Prečo nevyužiť úzky priestor za chladničkou alebo za dverami komory? Stačia dve dlhšie a niekoľko kratších latiek, manželova zručnosť a regál na potraviny je na svete! A môžete veselo ukladať  a bez výčitiek skladovať množstvo kompótov, suché potraviny, ryžu či pivo pre manžela. Náš tip je ozdobný lem, ktorý nájdete v papiernictve. Ozdobíte si ním poličku a radosť z dobre vykonanej a ešte k tomu peknej práce bude dvojnásobná.

kuchyna13
housebeautiful.com

Krútiaca sa praktickosť

Kruhy, ktoré umiestnite do rohov úložných skriniek, si ľahko vyrobíte aj sama. Návodov je celá kopa, ale úplne vám postačí napríklad jedna okrúhla doska na krájanie, ktorú prevŕtate a na jej spodok nasadíte jeden menší a tenší krúžok, ktorý poslúži na jednoduchšie otáčanie kruhu. Takto sa k veciam v potravinovej komore dostanete rýchlejšie a nepozhadzujete pritom polovicu police.

kuchyna4
housebeautiful.com

Ach, tie panvice…

Aj vy máte skrinku pod drezom plnú hrncov a panvíc a ani za svet neviete kam s nimi? A čo je najhoršie, všetky majú svoje využitie. Jedna panvica je na palacinky, druhá na praženicu, tretia na prípravu mäsa, štvrtá zas na praženie cibule… Stačí jedna obyčajná rúčka, manžel a vŕtačka. Ak budete ochotná nechať si navŕtať do kuchynskej linky dve diery, uvidíte, že účinky sa v praxi dostavia okamžite.

kuchyna5
housebeautiful.com

Magnetické koreničky

Koreniny bývajú dôvodom nášho hnevu, a to najmä počas vášnivej prípravy jedál. Mnohé ich máme uložené v skrinkách, no tam sa neraz musíme načahovať, prípadne ich hľadať a hrabať sa medzi nimi, pretože práve v tej chvíli tú správnu prísadu nedokážeme nájsť. Tento malý zlepšovák je trochu komplikovanejšie zohnať, ale keď ho už máte, stojí za to. Treba zohnať nádobky, ktoré majú vrchnák prispôsobený tak, aby sa doň dal nalepiť kus stredne silného magnetu. Ak sa vám to podarí, stačí si už len dno sklenej nádoby označiť a jednoducho priložiť na chladničku. Magnetické koreničky sú na svete!

Pozri tiež: Keď moje kamarátky videli, ako som si prerobila kúpeľňu, závideli mi. Potom som im prezradila týchto 20 tipov, ako na to

 (Monika), housebeautiful.com

0
Komentovať (0)