Zlá práca, dlhý spánok a klebety! Prestaňte robiť týchto 9 vecí a peniaze sa k vám budú doslova hrnúť

Monizz Ešte viac

Peniaze hýbu svetom a keď ich nemáme, pocítime to v tých najhorších situáciách. Ak je to len o tom, že si v danej chvíli nemôžme zaobstarať to, po čom túžime, je to ešte v poriadku.

pixabay.com

No ak musíme začať rátať eurá na to, aby sme vyžili do konca mesiaca so stravou, je to už horšie. Prinášame vám niekoľko tipov, ako na svoje účty nasporiť viac. Byť bohatý nie je neduh, ak viete, ako s peniazmi narábať.

„Asocializujte sa“

Nestretávať sa s novými ľuďmi je podľa najnovších výskumov jedným z dôležitých aspektov ako ušetriť. Výskumy totiž dokázali, že až 68% ľudí, ktorí sa pravidelne zoznamovali s novými známosťami, chceli urobiť dobrý dojem, v dôsledku čoho platili drinky, pozývali na návštevy či investovali do seba alebo do svojho majetku. Zablahoželať starým známym a vyraziť si s kamarátkou občas na kávu taký škrt neurobí, no pozývať nové kamarátky na kávu, to už je väčšia sumička.

pixabay.com

Je to osud?

Ďalšie výskumy potvrdili, že až 80% bohatých ľudí si myslí, že svoj osud si určujú sami. Ale až 90% chudobných ľudí viní za svoje vlastné neúspechy osud, vyššie mocnosti či iné faktory. Nedokážu investovať do vlastného vzdelania, sebaprezentácie a spôsobu komunikácie. Je chudoba osud alebo nie?

Moja práca je nanič!

Naše úspechy častokrát určuje aj to, ako vnímame svet okolo seba. Ak odchádzame do práce negatívne naladení s presvedčením, že nám nič nedáva, potom nemôžeme ani kariérne rásť či jednoducho spokojne stagnovať a tešiť sa z toho, čo máme.

pixabay.com

To so sebou prináša časté zmeny zamestnania či útechu v podobe vyhadzovania peňazí na zbytočnosti, ktoré majú náš život oživiť.

Kašľať na zdravie

Bohatí ľudia na svoje zdravie dbajú aj keď sa vám to zdá absolútne paradoxné tvrdenie. I keď je faktom, že bohatí ľudia sú často natoľko zaneprázdnení, že sa len zriedkakedy chodia prechádzať, venujú sa pohybu alebo dokonca pravidelnému cvičeniu a životosprávu majú zlú rovnako ako hektický život, do svojho zdravia investujú iným spôsobom – potravinami. Vyvážená strava, veľa zeleniny a rôzne zdravé dobroty stoja viac než klasické jedlá, ktoré si ľudia doma varia či konzumujú v reštauráciách a jedálňach.

pixabay.com

Risk je zisk

Ten, kto chce niečo dosiahnuť, musí aj niečo riskovať. Risk sa niekedy vypláca, inokedy nie. Kto neriskuje a nič neponúka, ten nič nezíska. Bohatým sa riskuje ľahko, chudobnejším menej, no zlaté pravidlo hovorí aj o odvahe. Odvážnemu totiž šťastie praje. A je to svätá pravda!

Tak skoro?

Viac ako 50% opýtaných ľudí radiacich sa medzi bohatých potvrdilo, že vstávajú veľmi skoro. Vo väčšine prípadov to bolo okolo piatej ráno. Voľný čas ráno využívajú na plánovanie, prácu alebo šport. Mnoho z nich si dáva ráno niekoľko minút na meditáciu. Ak by sme to zhrnuli, väčšina bohatých ľudí spáva spravidla 7 až 8 hodín denne.

pixabay.com

S týmto naozaj nie

Komunikácia s ľuďmi, ktorí sú tzv. vyciciavačmi energie, je výsadou ľudí, ktorí bohatstvom neoplývajú. Práve takíto ľudia sa najradšej sťažujú na život, klebetia, negativizujú a poukazujú na všetky nedostatky sveta a jeho obyvateľov. Presne tieto postoje vyvolávajú v ľuďoch, ktorí sa s nimi stretávajú, pocity frustrácie, depresie a ničoty. A celkom zbytočne.

Veľa knižiek

Fiodor Michajlovič Dostojevkij kedysi povedal, že prestať čítať knihy znamená prestať myslieť. S tvrdením klasika súhlasí až 88% bohatých ľudí, ktorí radi čítajú. Faktom ale je, že obzor zameriavajú na motivačnú literatúru, literatúru o sebarozvoji alebo o úspechoch iných ľudí. Prospešná je aj historická literatúra. Čítať by sme mali denne najmenej polhodinu.

pixabay.com

Život nad pomery

Väčšina chudobných ľudí utratí viac ako zarobí. Pôžičky na autá, telefóny či byty stoja veľa peňazí navyše. Vtedy si treba dobre rozmyslieť, čo z toho naozaj potrebujete a čo je len výplod fantázie, aby ste prekryli nedostatky v iných oblastiach.

Pozri aj: Toto je 6 druhov telesného tuku a 6 spôsobov, ako sa ho zbaviť. V jednom z nich sa nájde každý z nás!

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru

0
Komentovať (0)