Dva týždne som každý deň robila 100 drepov. Toto sa stalo s mojím telom a hlavne zadkom

Lucia Horáková Ešte viac

Američanka Gina Florio sa rozhodla trošku zaexperimentovať so svojím telom a zistiť, čo sa stane, keď každý deň spraví sto drepov po dobu dvoch týždňov. Svoje poznatky následne zdokumentovala a spísala výhody takéhoto cvičenia.

Základom výzvy bolo, aby drepy urobila počas jedného cvičenia a nemohla si ich rozdeliť na viac častí. Zo začiatku to samozrejme, bolo poriadne náročné a ako Gina priznala, začala sa potiť, zrýchlene dýchať a dokonca aj nadávať. Kardiovaskulárny systém bol preťažený a rapídne sa zvýšila aj srdcová frekvencia. Sto drepov tak bolo náročnejších ako kardio či silový tréning. Počas jedného dňa bola taká unavená, že drepy urobila s vypätím všetkých síl a prekročila svoje hranice.

View this post on Instagram

100 SQUAT CHALLENGE 😭 __ For the next 30 days I’m doing 100 squats every day. Because apparently I’m a glutton for punishment. Today marks Day 1, and my quads already burn like hell. It took so long to get through all of them that I couldn’t even fit it all in one video. But the rules are I have to do them all in one fell swoop and I can’t split them up throughout the day. Heavens help me. Who wants to join??!! Let’s see what happens! @jennysugar have you started your push up challenge? And @dommymichelle are you doing a plank one? Let’s suffer together!!! 😆😆😆 #squats #challenge #fitnesschallenge #squatchallenge #30daychallenge #fitness #squat #bootygainz #workout #workoutmotivation

A post shared by Gina Florio (@gmflorio) on

Aký bol výsledok?

Po skončení dvojtýždennej výzvy Gina nezaznamenala na svojom zadku a stehnách žiadny výraznejší rozdiel. „Od viacerých trénerov som počula, že potrebujete postupne pridávať váhu ak chcete vidieť výsledky a ja som živým dôkazom, že je to naozaj pravda,“ vyjadrila sa Američanka. Klasické drepy preto vôbec nestačili, aby sa jej postava akokoľvek zmenila.

Pozitívnym zistením však bolo, že do konca druhého týždňa sa jej nohy čoraz lepšie zvládali popasovať s náročnou výzvou a citeľne sa zlepšil ich výkon. Do 10. dňa si Gina všimla, že zvládne odcvičiť celú sériu drepov bez toho, aby sa spotila. Preto, ak chcete vidieť rozdiel, mali by ste postupne záťaž zvyšovať, inak sa viditeľný výsledok nedostaví.

Pozri aj: Hviezda Hornej Dolnej má obrovský dôvod na radosť. Ďalšie dieťatko na ceste

Lucy, popsugar.co.uk

0
Komentovať (0)