10 tipov, ako spraviť stromčekom a kríkom v záhradke letný strih. Osviežte svoje okrasné rastliny a na jeseň budú rásť ako divé!

Monizz Bývanie

Ihličnany, tuje, cyprušteky, brečtany a mnoho ďalších druhov stromčekov a kríčkov si počas leta priam pýta sviežejší strih. Vašu záhradku môžete vyletniť napríklad aj takýmito spôsobmi. Inšpirujte sa a pohlaďte svoju dušu pohľadom na upravenú záhradu.

takprosto.cc

Dekoratívne prvky v záhradnej architektúre sú momentálne o niečo „liberálnejšie“. Veľa ľudí uprednostňuje záhrady, ktoré budia dojem divočiny či ležérnosti. Nájdu sa však aj konzervatívni zástancovia kríčkových sôch, presných tvarov a detailného rozloženia. Koľko šudí, toľko chutí. Dôležité je to, čo ste si vybrali vy a v tomto článku vám prinášame niekoľko zaujímavých tipov.

10 inšpiratívnych nápadov

Krásny dom ozvláštnila jednoduchá zeleň doplnená drevinami. Fasáda z tehličiek je v kombinácii s jemne vyumelkovanými kríkmi perfektný nápad. Pôsobí staroanglickým a elegantným dojmom.

takprosto.cc

Ak ste si mysleli, že chladná terasa môže ostať len chladnou, táto fotografia vás vyvedie z omylu. Nádherné spojenie bieleho zariadenia s vysokou zeleňou pôsobiacou dojmom, že ju niekto zastrihol len náhodou, je ukážkou moderného bývania v ktoromkoľvek veľkomeste.

takprosto.cc

Ak máte doma takéto zarastené miestečká, potom ich rozhodne využite na niečo podobné. Sú dokonalou oázou pokoja a porozumenia medzi človekom a prírodou. Rozkošný je aj nedbanlivý dizajn: zastrihnuté stromčeky susediace s nezbednou strapatou trávou.

takprosto.cc

Opäť niečo na anglický spôsob. Táto záhrada je dôkazom toho, že oddeliť trávnik záhradným “múrikom” a kvetinovými kríkmi je vynikajúci nápad! Okrem toho aj tu vidieť, že záhradný dizajn nemusí byť vždy len čierno-biely. Divoké ťahavé ruže v spojení s dokonale ostrihaným krušpánom sú pohladením pre oči.

takprosto.cc

Majitelia tohto domčeka vyznávajú presné línie a tvary. Srdcia z krušpánov doplnili mierne strapatým živým plotom, a aj táto záhrada tak dostala šmrnc, aký sa nevidí často.

takprosto.cc

Milovníci japonských záhrad pozor. Ak už nejaký ten rôčik špekulujete nad realizáciou vlastnej japonskej záhradky alebo aspoň japonského kútika, nezabudnite si zaobstarať bonsaje. A nebojte sa ich. Existujú aj druhy, ktoré na starostlivosť vôbec nie sú náročné, prežijú aj naše zimy a stačí ich len z času na čas prestrihať.

takprosto.cc

Cik-cak a ihlany. Vkus tohto majiteľa je bezpochyby vyhranený.

takprosto.cc

Aleja, ktorá pôsobí, akoby sa jej majiteľ vyžíval v kupovaní a sadení rovnakých stromčekov a kríčkov, je napriek presným líniám veľmi príjemná na pohľad. Ak máte radi veci v jednom štýle a v jednom farebnom tóne, určite pouvažujte nad podobným riešením.

takprosto.cc

Na záver chodníček z krušpánov, ktorý očarí každého návštevníka. Rozhodne si ho spravte, ak vám vaša záhradka takúto priestorovú vymoženosť ponúka.

takprosto.cc

Páči sa vám? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: