Ako to táto 82-ročná svetová ikona robí? Sophia Loren prezradila svojich 5 tajomstiev krásy a vitality


Talianska herečka, ktorá sa navždy zapísala do histórie nielen vďaka svojmu talentu, ale i nevídanej kráse, už o necelý mesiac oslávi svoje 83. narodeniny. Aj napriek jej veku je stále vznešená a elegantná. Je jednou z mála osobností, ktoré sa neboja starnutia a svoj vek nijako neskrýva. Zreje ako víno a na verejnosti vystupuje s gráciou a sympatickým šibalským úsmevom.

Mnoho hviezd sa postupom času uchýli k plastickým operáciám a estetickým zásahom, ktoré ich majú skrášliť, zakryť vrásky či napnúť kožu. Sofia Loren však starnutie nevníma ako strašiaka a aj vo svojich 82 rokoch neváha predviesť skutočnú krásu, ktorú čas nemôže pokaziť.

Stále má „niečo do seba“ a dôkazom sú i reklamné kampane, fotenie a modeling, ktorým sa neustále venuje.

#sophialoren

A post shared by Miguel Pons (@miguepons) on

#sophialoren

A post shared by @la_ventana_indiscreta on

Hviezda kino plátna sa v roku 2014 stala tvárou luxusnej značky šperkov Damiani. Je to dôkaz toho, že svetu nevládnu len mladé tváre s perfektným vyšportovaným telom dvadsiatničky. Firma Damiani si svetovú herečku uctila aj tým, že po nej pomenovala jednu zo svojich kolekcií.

Ani prestížna značka Dolce & Gabbana nechcela zaostávať a o rok neskôr sa Sophia stala reklamnou tvárou ich kampane prezentujúcej rúže.

Nothing straight.. we luv curves #Vespa #retro #sophialoren #scooter @mia.vespa

A post shared by MIA.Vespa (@mia.vespa) on

Herečka, ktorej kráse sa len málokto vyrovná, je známa už roky a jej povestný úsmev jej z tváre nemizne ani teraz. Na všetkých druhoch akcií, ktorých sa kedy zúčastnila, vždy vystupovala ako elegantná a vždy perfektne upravená dáma.

lady in red #sophialoren #pretaporter #moviehistory #90s

A post shared by @somewherenheaven on

Jej šarm a charizma sú skutočným magnetom.

Málokto ju pozná aj pod jej vlastným menom. Sophia Villani Scicolone prerazila vo svete filmu už v šesťdesiatych rokoch minulého storočia a navždy sa zapísala do dejín kinematografie.

Forever inspired by the effortless glam of Sophia Loren ✨ #wcw #sophialoren #bedhead

A post shared by Heather Currie (@heathercurriebeauty) on

Roky ju vnímame ako brilantnú dámu so spôsobmi, no jej detstvo sa od tohto obrazu veľmi líšilo. Kvôli svojej štíhlej postave sa jej deti často posmievali a jej nemanželský pôvod ešte viac prilieval olej do ohňa. Sophia pochádzala z chudobnej rodiny a už odmalička sa túžila stať herečkou. Je dôkazom toho, že ak veľmi chceme, vždy môžeme naše sny premeniť na skutočnosť.

Sophia Loren photographed by Willy Rizzo, 1961. #SophiaLoren

A post shared by ♡ SOFIA VILLANI SCICOLONE ♡ (@sophialorendaily) on

S kariérou jej pomohol jej partner Carlo Ponti, ktorý sa neskôr stal jej manželom.

Carlo & Sophia 🌹 . #sophialoren #carloponti #film #goals #couple #LOVE

A post shared by G I A (@giagodard) on

O dve desaťročia starší muž sa stal jej ochrancom, dohliadal na zlepšovanie jej hereckého výkonu a dokonca jej poradil aj umelecké meno Loren.

#sophialoren #red #bellisima #sequineddress #vivaitalia🇮🇹

A post shared by @jeromebrown1970 on

Prvým vrcholom jej kariéry bol film Vrchárka, za ktorý si vyslúžila aj Oscara. Bola tak prvou ženou hrajúcou v neanglicky hovoriacom filme, ktorá dostala takéto ocenienie. Písal sa ešte len rok 1962.

Aj keď sa Sophia vo filmoch už neobjavuje, užíva si naplno chvíle so svojimi dvomi synmi i vnúčatami. Nestratila nič zo svojho šarmu a krásy a jej postavu jej môžu závidieť aj ženy o desiatky rokov mladšie.

Má Sophia Loren nejaké tajomstvo alebo radu, vďaka čomu sa táto žena udržiava v takej skvelej kondícii?

💎 #sophialoren

A post shared by SOPHIA LOREN (@sophialorenfoto) on

5 tajomstiev Sophie Loren pre ženy, ktoré chcú vyzerať perfektne v každom veku:

  • Žena, ktorá nosí klobúk, vyzerá elegantnejšie. Nie je šedou myšou a na ostatných zanechá dlhodobý dojem.
  • Dobrá nálada je kľúčom nielen k životnému šťastiu, ale i vitalite. Ak je človek vo svojom vnútri dobre naladený, prejaví sa to i navonok.
  • Ak chcete byť oslnivá, zabudnite na lenivosť a nezáujem. Len disciplinovaní ľudia to majú namierené vysoko.
  • Aktívny životný štýl je potrebné dodržiavať stále, bez ohľadu na vek. Prispeje pevnému zdraviu, ale aj perfektnej figúre.
  • Nikdy netreba zabúdať na správnu výživu, ktorá je veľkou časťou úspechu.

Je múdre vziať si k srdcu rady od ženy, ktorá má vyše 80 rokov. Aj keď sa možno momentálne cítime skvele v svojom mladom tele, onedlho to tak už nemusí byť. Za tvrdú prácu a disciplínu v mladosti sa nám telo v starobe veľmi poďakuje!

 

Pozri aj: Celú sobotu som zbierala v parku gaštany, aby som nakoniec vytvorila tento zázrak. Výsledok vás okamžite inšpiruje!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)


Komentáre

komentárov