Nevedela som vyčistiť škáry na mojich plastových oknách, no potom mi kamarátka ukázala tento skvelý trik

Lucia Taňkošová Bývanie

Pred vianočnými sviatkami si mnohí z nás želajú, aby boli naše domovy v perfektnom stave. Ako docieliť, aby sme mali v dome všetko čisté, rýchlo a bez veľkej námahy? Nenechajte si ujsť nasledujúce tipy a triky, ktoré sa vám určite zídu pri každom upratovaní. 

Čistenie práčky

Zázrakom, ktorý dokážem vyčistiť vašu práčku je ocot. Ten okrem odstránenia špiny dokonca zabraňuje aj tvorbe plesní. Nalejte ocot do otvoru pre prací prášok a nastavte práčku dlhodobý prací cyklus. Ak pridáte ocot do prania k farebnému oblečeniu, zaručíte mu tak jasnosť a dokonca sa takto zbavíte aj zvieracích chlpov na oblečení.

takprosto.cc
takprosto.cc

Čistenie kúpelňe

Ocot zmiešajte spolu s prípravkom na umývanie riadu v pomere 1:1. Vzniknutú tekutinu ohrejte a dôkladne s ňou potrite vaňu, sprchovací kút, či vodovodné kohútiky, nechajte pôsobiť 30 minút. Lesk a čistota sú zaručené!

takprosto.cc
takprosto.cc

Čistenie plastových okien

Vyčistiť plastové okná vo všetkých kútoch a zárezoch nás dokáže poriadne potrápiť. Ak na problematické miesto nasypete jedlú sódu, ktorú zalejete octom a necháte zmes napeniť a pôsobiť 15 minút, vaše okná budú dokonalo vyčistené. Nakoniec penu zotrite servítkou alebo handričkou.

takprosto.cc
takprosto.cc

Čistenie hračiek

Vedeli ste o tom, že okrem plyšových, v práčke môžete prať aj plastové hračky? Stačí ich najprv umiestniť do vrecka na pranie.

takprosto.cc
takprosto.cc

Vyčistenie škvŕn od fixky

Týchto škvŕn na nábytku, či na stenách sa zbavíte pomocou zubnej pasty, vyskúšať však môžete aj jedlú sódu.

takprosto.cc
takprosto.cc

Vyčistenie škvŕn laku na nechty

V prípade, že škrvna od laku ešte nie je celkom zaschnutá, na vyčistenie môžete použiť odlakovač. So zaschnutou škvrnou to však ide oveľa tažšie. Najprv skúste škvrnu rozpustiť pomocou laku na vlasy, potom utrite znečistenú oblasť teplou mydlovou vodou.

takprosto.cc
takprosto.cc

Vyčistenie mikrovlnnej rúry

Do mikrovlnnej rúry vložte plátky citróna s troškou škorice a zapnite ju na 10 minút. Citrón totiž prispeje k dezinfekcii povrchu vašej mikrovlnky, škorica zas odstráni všetky nepríjemné pachy potravín.

takprosto.cc
takprosto.cc

Vyčistenie kuchynskej linky

Na vyčistenie kuchynskej linky budete potrebovať zmiešaný rastlinný olej s jedlou sódou. Táto zmes perfektne poslúži aj v zárezoch linky, či pri úchytkách dvierok od vašej linky.

takprosto.cc
takprosto.cc

Vyčistenie nábytku

Ak sa chcete definitívne zbaviť prachu z nábytku, použite nasledujúci trik. Na novinový papier nakvapkajte malé množstvo rastlinného oleja, ktorým vytriete povrch nábytku, ďalším novinovým papierom vytrite nábytok do sucha. Po tomto postupe bude váš nábytok dlhodobo žiariť.

takprosto.cc
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: