Do toalety som na noc vložila utierku napustenú v špeciálnom roztoku. Keď zistíte prečo, budete to robiť tiež!


Všetci sa snažíme dodržiavať základné hygienické návyky, a to najmä na tých miestach, kde je naše telo najviac náchylné na výskyt baktérií. Čistiace a dezinfekčné prostriedky sa však neoplatia vždy, preto to je dobré vedieť aj o iných alternatívnych možnostiach. Dobré výsledky totiž dosiahnete aj inak.

Dnes si povieme niečo o jednoduchom, no účinnom spôsobe, ako vyčistiť aj tie najzáludnejšie miesta v našej toalete. Bude čistejšia a o to bezpečnejšia.

Čo potrebujeme a ako na to

Veľmi dobrý prvok pri čistení je ocot, o tom žiadnych pochýb. Skvele dezinfikuje a odstraňuje všetky nečistoty. Pripravíme si:

1 šálku s 9% octom

sódu bikarbónu

Aplikácia sa sódou (zvýšený efekt):

foto
adme.ru

Pohár s octom zahrejeme na 40 stupňov Celzia ešte skôr, ako ho zmiešame so sódou bikarbónou. Na 200 ml octu budeme potrebovať 1 polievkovú lyžicu sódy bikarbóny. Toto je pomer 1:1. Všetko dobre premiešame a nalejeme do toalety na niekoľko hodín, najlepšie cez noc. Ak chcete účinky zvýšiť, urobte to niekoľkokrát za sebou.

Bez použitia sódy:

Uvoľnite vodnú nádržku a zatvorte ventil. Suchou handričkou utrieme vnútro toalety a na na spodný okraj a všade, kde chceme toaletu vyčistiť priložíme handričku namočenú v octe. Po 2 až 6 hodinách si vezmeme hubku s drsným povrchom a toaletu dobre vyšúchame. Kovové časti však nečistíme hubkou!

Ako ocot funguje a čo všetko odkáže?

Rozpustí vodný kameň

Odstraňuje hrdzu z kovových častí

Zničí všetky zápachy

Rozpúšťa zažrané nečistoty

Zabíja baktérie (tie, ktoré spôsobujú úplavicu, rôzne patogény ale aj baktériu E. coli)

Ak sa vám návod páči, podeľte sa oň aj so svojimi kamoškami a zdieľajte ho na sociálnych sieťach.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), adme.ru

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov