Ako vyčistiť zájdenú žehličku? Zobrala vec, ktorú má doma každý a jej žehlička bola do minúty ako nová

Kristína Hagarová Návody

Foto: Facebook (Laura Siârn Outhart)

Každej žene sa občas stane, že sa jej počas žehlenia stane nehoda. Buď niečo pripáli alebo žehličkou prejde po mieste, po ktorom prechádzať nemala. Vtedy musíte konať a urobiť všetko preto, aby bola žehlička ako nová. Stačí vám na to hneď niekoľko osvedčených trikov.

Na internete nájdete skutočne veľmi veľa riešení toho, ako žehličku zbaliť hrdze, vodného kameňa či pripálenín. My vám teraz prinesieme niekoľko overených tipov, ktoré by vám v čistení mohli určite pomôcť.

Pomôcky máte aj v kuchyni

Možno vás poteší, že keď potrebujete nutne vyčistiť žehličku, niekoľko prípravkov nájdete priamo vo svojej domácnosti. Určite ste už počuli o zázračnej sile soli, octu, vody a sódy. Práve tieto štyri veci dokážu s vodným kameňom poriadne zatočiť. Keď dáte dokopy trochu sódy s vodou a vezmete si mäkkú handru, môžete povrch žehličky pekne vyčistiť. Taktiež keď povrch žehličky ponoríte do horúceho octu, môže to mať podobné účinky.

Ak sa vám to zdá príliš nebezpečné, môžete do neho namočiť len handričku a čistiť ju tak. Vždy si však dajte pozor na to, aby ste si na čistenie nevybrali drsný povrch a nepoškriabali tak žehličku. To je problém aj so soľou, ktorú by ste si mali nechať ako posledné riešenie.

Foto: unsplash

Prekvapí aj kúpeľňa

Asi by ste nečakali, že vyčistiť žehličku môžete aj rôznymi prostriedkami, ktoré máte v kúpeľni. Pomôže napríklad zubná pasta či pena na holenie. Toto je však už pre ľudí, ktorým ide o čistotu a neboja sa experimentovať. Stačí, keď holiacu penu alebo zubnú pastu nanesiete na uterák a povrch žehličky šúchate, kým nezostane čistá. Funguje to výborne hlavne na pripáleniny.

Použiť môžete aj prípravky

Na čistenie povrchu žehličiek už existujú aj rôzne prípravky. Nájdete ich v drogériách, ale zvyčajne aj v predajniach elektra. Sú však o trochu drahšie a keď môžete ušetriť nejaké peniaze tým, že použijete veci, ktoré máte bežne doma, prečo nie?

Foto: unsplash

Toto by ste nečakali

Nedávno portál Metro informoval o Laure Siârn Outhart, ktorá na Facebooku zdieľala zaujímavý tip na to, ako vyčistiť žehličku od hrdze. Podľa nej stačí obyčajný paralen. Tvrdí, že sama by tomu neverila, keby to nemala už toľkokrát odskúšané. Postup je taký, že žehličku zohreje na maximum a potom zoberie jednu tabletku do pinzety a postupne ju vtiera do zhrdzavenej oblasti. V závislosti od veľkosti škvrny môžete postup zopakovať druhou tabletou. Keď budete s postupom hotová, je potrebné žehličku pretrieť handrou (a dávať si neustále pozor na prsty). Žehlička bude mať povrch ako nová.

Foto: unsplash
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: