Na výrobu domáceho voňavého deodorantu budete potrebovať len 3 suroviny. Keď ho raz skúsite, už si ho v obchode nekúpite!

Lucia Mužlová Návody

Súhlasím s tým, že zakúpené dezodoranty nie vždy spĺňajú naše očakávania. Okrem iného, antiperspiranty navyše obsahujú látky, ktoré upchávajú potné žľazy a narúšajú ich normálne fungovanie. Bez tohto kozmetického pomocníka už v dnešnom svete fungovať žiaľ nemôžeme a najmä nie počas letných dní, kedy sa potíme najviac. Ako sa hovorí, ak chcete urobiť niečo dobré, urobte to sami.

deodorant1
takprosto.cc

Dlho som hľadala nejaký dobrý recept a postup na výrobu “homemade” deodorantu, ktorý by pekne voňal a navyše aj fungoval. Tiež som sa s výrobou nechcela zdržiavať príliš dlho. Objavila som tento postup a na moje prekvapenie sa splnil ešte jeden veľmi dôležitý bod. Tento deodorant nezanecháva škvrny na oblečení, čo určite oceníte.

Budeme potrebovať:

25 gramov jedlej sódy

30 gramov kokosového oleja

éterický voňavý olej (pár kvapiek)

deodorant2
takprosto.cc

Príprava:

Vedeli ste, že sóda bola dlho považovaná za najlepšiu pomôcku v boji proti potu a zápachu? Je to preto, že vytvára alkalické prostredie, ktoré zabíja baktérie. Do misky si teda dáme jedlú sódu.

Pridáme kokosový olej. Tento sa topí pri 24 stupňoch, takže deodorant bude vždy tuhý a keď príde kokosový olej do kontaktu s teplou pokožkou, jemne sa začne topiť a dobre sa nanáša.

deodorant3
takprosto.cc

Na záver pridáme niekoľko kvapiek éterického oleja, ktorý nám najviac vonia. Ja osobne v lete preferujem citrusové vône a mätu, pričom keď príde zima, pustím sa do kvetinových vôní, prípadne sa nebojím aj ťažších a aromatickejších olejov, ako napríklad škoricového.

Výslednú hmotu vložíme do nádoby s prázdnym deodorantom. Býva tam tenká palička, na ktorú sa to celé dá celkom dobre pripevniť. Ak takúto nádobu nemáte, pokojne si deodorant vložte do kalíšku a nanášajte pomocou prstov. Nezabudnite, že ho treba skladovať v chlade.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: