Do veľkého črepníka dala fóliu, zeminu a naplnila ho vodou. Vytvorila tak najkrajšiu záhradnú dekoráciu, ktorú budete chcieť tiež!

Mary Ešte viac

Leto sa nám pomaly blíži a s ním samozrejme spojená aj rozkvitnutá záhrada a žiarivé slnko. Ak si chcete do záhrady pridať vodné prvky, nemusí to byť len jazero. Ak máte radi myšlienku vody v podobe rybníčka, ale vo vašej záhrade nemáte dostatočný priestor, nemusíte zúfať. Aj vo vašej záhrade môžete mať jazierko. Toto mini záhradné jazierko zvyšuje krásu a hodnotu vašej záhrady. Najlepšie na tom však je, že si ho viete veľmi jednoducho a efektívne vyrobiť. Pozrite sa s nami, ako to docielite.

jazierko 1
goodshomedesign.com

Pri výrobe jazierka zvážte, ako má jazierko vyzerať a aké bude veľké. Určite sa pozrite aj na záhradu ako na utvorený celok. Skalné lekná, hyacinty plávajúce na vode, trvalky, rôzne trávy atď. Pri väčšej ploche sa s rastlinami nebojte experimentovať. Myslite ale aj na to, že jazierko by nemalo byť rastlinami úplne zakryté. Nechajte dostatočný priestor pre vodnú hladinu. Pri vode budete určite vidieť niekoľko motýľov, vtákov, ale aj bzučiace vážky.

jazierko 2
giapaan.com

Budete potrebovať:

nádobu, v ktorej chcete mať umiestnené jazierko

kvetináče na rastliny alebo oddeľovač

fóliu

zeminu

kamene

vodu

rastliny

Ako na to:

V prvom rade si zvoľte nádobu, v ktorej chcete mať jazierko umiestnené. Môžete použiť veľký kvetináč, sud od vína, vaničku, starý hrniec atď. Zistite si hlavne aj to, akú nosnosť má táto nádoba. Keď ju totiž naplníte vodou, bude omnoho ťažšia.

jazierko 3
goodshomedesign.com

Nádobu umiestnite na slnečné miesto, kde budú mať rastliny dostatok slnečného svetla. Myslite však na to, že príliš priamych slnečných lúčov podporuje tvorbu rias.

Ak použijete na výrobu jazierka ako nádobu drevený sud, rozprestrite do vnútornej strany fóliu, ktorá zabráni unikaniu vody. Fóliu potom pripevníte kameňmi a zošívačkou pripevníte po stranách sudu.

Do nádoby nasypte zeminu alebo štrk s kameňmi. Rastliny umiestnite buď do črepníka, alebo predeľte časť zeminy špeciálnym oddeľovačom. Keď máte rastliny umiestnené, môžete do nádoby opatrne naliať vodu.

jazierko 4
goodshomedesign.com

Vodu do nádoby napúšťajte opatrne, tak, aby ste nepoškodili kvety a rastliny. Fantázií sa medze nekladú. Do nádoby môžete pridať rôzne dekorácie, ktoré jazierku dodajú šmrnc.

Ak sa bojíte, že sa okolo jazierka budú vyskytovať komáre, použite malé vodné čerpadlo, ktoré vám zabezpečí tečúcu vodu. Záhradné jazierko môžete umiestniť na verandu, na terasu, uprostred záhrady, ale kľudne aj do vnútra domu.

Pokiaľ máte možnosť väčšieho priestoru, jazierko môže vyzerať aj takto

Jazierko, ktoré je umiestnené vyššie s kameňom a štrkom, vyzerá skvele. Naviac, ak pridáte efekt tečúcej vody, stane sa nielen krásnou dekoráciou.

jazierko 5
digsdigs.com

Pri výrobe jazierka môžete použiť aj staré pneumatiky.

jazierko 6
craftionary.net

Krásna zaujímavá záhrada je snom každého z nás. Málo ľudí však vie, že si dokáže záhradu skrášliť aj sami. Ak máte radi prácu v záhrade, vytvoriť takéto mini jazierko nebude pre vás žiaden problém. Dajte nám vedieť, ktorý nápad sa vám páčil najviac.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), ucanr.edudigsdigs.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: